IBM Rosler murr Schunk

Koloběžky se dokážou samy vrátit domů

Máte už plné zuby překážejících odložených elektrických koloběžek, které měly být téměř svatým grálem sdílené dopravy?

 
Po problémech, které vedly v řadě měst až k jejich zákazu, se konečně objevilo nadějné řešení. V Peachtree Corners v americké Georgii odstartoval pilotní projekt dálkově ovládaných e-koloběžek. Cílem programu, charakterizovaného jako „první průmyslová služba přivolávaných koloběžek", je usnadnit jízdu koloběžkou tím, že sama přijede za uživatelem. Navádění se provádí dálkově teleoperátory z firmy Tortoise poté, co si zákazník zarezervoval jízdu pomocí aplikace Go X. Po dokončení cesty se pak sama vrátí na domovskou základnu. Projekt nabízí nejen větší pohodlí pro uživatele, ale také sníží nepořádek na chodnících kvůli odstaveným e-koloběžkám.
Po návratu bude každá e-koloběžka dezinfikována. Rovněž zaměstnanci Go X Apollo jsou povinni podstoupit denní screening na Covid-19.
„Chceme představit nejbezpečnější dopravní řešení pro post-Covid-19 svět. E-koloběžku si můžete přivolat jako Uber,“ říká Alexander Debelov, generální ředitel Go X, která ve spolupráci s firmou Curiosity Lab, bude půlroční pilotní projekt realizovat.


 
Publikováno: 14. 7. 2020 | Počet zobrazení: 1184 článek mě zaujal 235
Zaujal Vás tento článek?
Ano