rosler murr Schunk

Informace! Online! Ale jak je zvládat?

Určitě budete souhlasit, že informací kolem nás je víc než dost. Jenže jak si udržet přehled? V oboru automatizace je situace stejná, jako všude jinde.

 

Na jednu stranu je úžasné, co vše je možné online, na druhou stranu nás to nutí učit se v tom nekonečnu informací vyznat. Zejména nyní, kdy jsme více než kdy jindy odkázáni na internet, je správná orientace poněkud obtížnější.
Pojďme se podívat na nástroj firmy Festo, který vám nabídne prakticky všechny dostupné informace, a to z jediného místa. Jedná se o „rozcestník“, který pomůže všem, od konstruktérů a projektantů přes nákup, výrobu, uvedení do provozu i údržbu. Dostanete se tak nanejvýš na tři klepnutí myší k čemukoliv, co potřebujete.

Co vše najdete na Internetu?
Dovolte krátký a jistě neúplný výčet:

– pro rychlý nákup, pro zjištění cen dodacích lhůt kdykoliv a kdekoliv: internetový obchod Online shop (pro software pod názvem AppWorld),
– pro rychlé výpočty, návrhy a simulace: 17 simulačních nástrojů,
– pro pohotové vyhledání podle parametrů: 15 vyhledávačů výrobků,
– pro individuální přizpůsobení výrobků požadavkům: konfigurátory výrobků,
– pro kreslení schémat: FluidDraw,
– pro modely CAD: CAD online,
– pro vyhledání návodů, podkladů, dokumentace: portál podpory,
– pro náhradní díly: interaktivní katalog náhradních dílů (i pro konfigurované výrobky),
– pro konstrukci manipulátorů během několika minut: Handling Guide Online,
– pro tvorbu dokumentace pro Eplan: Eplan schematic solution.

Všechno ale můžete mít pohromadě a na několik kliknutí. Klíčem je pomůcka pod názvem Quicksearch, která je zdarma ke stažení na stránkách firmy Festo a nevyžaduje žádnou instalaci. Prostě stažený soubor spustíte a je to, nebudete potřebovat pomoc vašich specialistů IT. Software má jedno jediné okno a vlastně jen jedno zadávací pole (viz obr. 1). Přesto se s ním intuitivně dostanete ke všemu, co potřebujete.

Několik příkladů, nejprve především pro konstruktéry
Bleskurychle k údajům o výrobku, který znáte:

Do zadávacího pole napíšete označení nebo objednací číslo, nebo dokonce jen název – a je to. Nebo postačí zkopírovat údaje do schránky, Quicksearch bleskurychle zareaguje. Okamžitě máte pod ikonkami odkazy na vše, co je k dispozici. Přímo jsou viditelné všechny hlavní parametry, schematická značka, fotografie, popis. Cokoliv lze kopírovat do schránky.

Potřebujete výrobek, ale znáte jen několik parametrů:
Pomohou vám vyhledávače výrobků (je jich 15, viz obr. 2), které umožní postupným upřesňováním požadavků dojít k požadovanému. Podobně pracují i simulační nástroje (obr. 3, je jich už 17), které pro vás dokonce všechno spočítají/nasimulují. Použít můžete ale i strom se strukturovanými kapitolami.

Práce se sestavami/kusovníky (včetně cen a dodacích lhůt) např. pro nákup:
Vložit můžete celou sestavu (kusovník), dokonce nevadí, že vaše tabulka neobsahuje objednací čísla nebo typová označení. Vkládat můžete i složité konfigurační kódy, např. ventilových terminálů. Jediným kliknutím se dozvíte aktuální dodací lhůty pro danou položku nebo celý kusovník.

Podklady po ruce, nejen návody, ale třeba i certifikáty:
Odkazy vedou přímo do katalogových listů, katalogu náhradních dílů včetně rozpadu složitějších výrobků na jednotlivé komponenty, ke všem návodům, servisním popisům a jiným pomůckám na portálu podpory. Samozřejmostí jsou modely CAD v 80 různých formátech.
Chcete informace předat dál? Stačí zkopírovat položku či kusovník a vložit do požadovaného místa (např. e-mailu). Jedinou operací vložíte vše v podobě ikonek s odkazy. Během chvilky tak předáte informace ostatním.
Kdykoliv přepnete jazyk (v nabídce je 66 možností), vše se okamžitě změní – nejen Quicksearch, ale i všechny odkazy. Za pár vteřin se tak dostanete např. k dokumentaci v angličtině, němčině či jiném jazyce.

Kreslení schémat:
Jediným kliknutím přenesete výrobek či sestavu do schématu v softwaru FluidDraw (licenci zakoupíte online během několika minut) včetně zvolené jazykové mutace.

Individualizace:
Quicksearch si snadno přizpůsobíte. Obratem ruky lze doplnit sloupce s cenami vaším skladovým označením nebo jinými údaji. Tyto údaje mohou být uloženy centrálně na vaší síti a využívány všemi kolegy.
Díky Quicksearch se snadno zorientujete – popis všech funkcí by byl velmi dlouhý, ale díky tomu, že je vše intuitivní, zvládnete práci bez podrobného návodu.
Budete-li v rychle se měnících podmínkách potřebovat pomoc či se rozhodnete nabídku využít, rádi pomůžeme i poradíme včetně případné konzultace – jak jinak, než „online“!

www.festo.cz

 
Publikováno: 9. 6. 2020 | Počet zobrazení: 857 článek mě zaujal 155
Zaujal Vás tento článek?
Ano