rosler murr Schunk

Dostupný popisovací laser

Pro letošní rok připravila společnost Panasonic zajímavou novinku v podobě popisovacího laseru LP-RF s velmi snadnou obsluhou a nízkými pořizovacími náklady.

 

Úzká spolupráce s uživateli zejména v oblasti automobilového průmyslu pomohla definovat funkce, které jsou pro většinu aplikací nadbytečné. Výsledkem vývoje tak vznikl laserový popisovací systém s nejdůležitějšími funkcemi, přesto široce dostupný v rozumné cenové hladině.
Popisovač s odnímatelnou laserovou hlavou umožňuje označovat výrobky textem, čárovým nebo 2D kódem. Díky vysoké přesnosti lze popisovat i polovodičové součástky a miniaturní konektory. Typické oblasti použití jsou značení plastových dílů, baterií, ložisek, ozubených kol, řemenic, ale také nástrojů pro obráběcí stroje, jako jsou frézy, vrtáky apod. Lze je dále použít na značení kabelů, vodičů nebo kovových odlitků, výkovků apod.

Jednoduché nastavení
Součástí dodávky zařízení je software Laser Marker NAVI Smart, který umožňuje na počítači nebo tabletu navrhnout a na výrobek umístit např. logo, 2D kód nebo text. Software se následně využívá i k ovládání popisovacího zařízení. Jeho obrazovku lze přizpůsobit podle charakteru uživatele, např. pro technika, který značení navrhuje, bude odlišná než pro operátora zařízení. Ovládací tablet je možné k popisovači připojit bezdrátově prostřednictvím wifi.
Výkon laseru, rychlost skenování a frekvence pulzů se nastavují s ohledem na materiál a popis. Uživateli je k dispozici knihovna kombinací materiálů a vzorů značení. Nejběžnější úlohy je tedy možné nastavit jediným stiskem tlačítka.

www.panasonic-electric-works.cz

 
Publikováno: 9. 6. 2020 | Počet zobrazení: 858 článek mě zaujal 197
Zaujal Vás tento článek?
Ano