rosler murr Schunk

Cube67 v italské společnosti Zecchetti

Dopravníkové a paletizační linky italské firmy Zecchetti dokážou přemístit 60 000 plastových lahví za hodinu. Aby firma docílila zvýšení provozní doby a rozšířila diagnostické schopnosti, využívá ve svých aplikacích sběrnicový systém Cube od Murrelektronik.

 

Při spojení sběrnicového systému se senzory IO-Link a s modulem diagnostické brány Cube67 jsou v Zecchetti schopni vytvářet aplikace vyhovující potřebám svých zákazníků.
Společnost Zecchetti již od roku 1960 vyrábí automatizační systémy a manipulační technologie pro přepravu i paletizaci určené výrobcům skleněných a plastových lahví, a zajišťuje automatizované skladové instalace pro drobné obrobky i palety. Jejich strojní linky si dokážou poradit i se složitými požadavky např. na manipulaci se skleněnými lahvemi v různých tvarových variacích, např. ve tvaru vysokého podpatku nebo třeba ryby.
Technický tým Zecchetti se neustále zabývá inovacemi a prací na nových technologiích. Jednou z nich je i použití modulárního sběrnicového systému vstupů a výstupů Cube. Tento systém zvolili proto, jelikož umožňuje snadnou integraci modulu diagnostické brány a zařízení IO-Link do koncepcí automatizace. Díky flexibilitě sběrnicového systému je možno snadno vytvářet správná řešení pro jakoukoli aplikaci.
Díky modulární koncepci strojů, které v Zecchetti vytvářejí, umožňuje systém Cube jednoduše kombinovat různé strojní komponenty. Instalování modulů Cube67 v procesních prostorách strojů usnadňuje jejich připojení během přepravy a uvádění do provozu. Pokud porovnáme tuto instalaci se zapojením jednotlivými vodiči (point-to-point), šetří Cube67 čas a snižuje chyby při zapojení. S vlastnostmi, jako je plug-in připojení a robustní a kompaktní design, nabízí systém Cube67 hodnotný poměr cena-výkon po celý životní cyklus stroje. Zjednodušený technický design, rychlá montáž stroje, bezchybné uvedení do provozu a maximální doba provozu systému přispívají k efektivitě balicích operací.
Protože jsou aplikace i procesy modulární, pomáhá Cube67 zjednodušit instalace. Integrováním zařízení IO-Link do Cube67 se tak otevírají další možnosti. Vlastnosti jako přidání dalších 20 metrů kabelu k senzorům IO-Link a možnost připojit až 128 zařízení IO-Link k jednomu sběrnicovému modulu jsou pro procesy zákazníků jako Zecchetti důležité, protože jejich stroje a aplikace potřebují plnit požadavky na velké vzdálenosti.
Použití intuitivního webového serveru Cube67 usnadnilo firmě integrování zařízení IO-Link jako generických zařízení, protože nevyžadují žádný další software ani rozhraní. „Jeho používání je intuitivní, a tak nemusíme pro své týmy zajišťovat další výcvik pro tento software,“ říká Guido Corradi, technik u Zecchetti. Webový server sběrnicového uzlu Cube67, využívající Ethernet/IP, umožňuje konfigurovat a programovat celý systém Cube67 velmi rychle a snadno. A prostřednictvím integrované záložní funkce je možno celou konfiguraci uložit a pak ji nahrát do dalšího stroje.
Většina zákazníků Zecchetti používá ProfiNet, jiní spoléhají na EtherNet/IP – systém Cube67 umožňuje vypojit sběrnicový modul, aniž by bylo nutné měnit celý systém. Jednoduchou výměnou sběrnicového modulu může Zecchetti standardizovat umístění sběrnicových modulů a přizpůsobit systém novému protokolu, čímž se nejen zjednoduší instalace, ale i zvýší výkon zařízení.
Aby firma co nejvíce snížila potenciální rizika prostojů ve výrobě u svých zákazníků, které mohou způsobit ztrátu cenných surovin v procesu automatizace, zabudovává diagnostickou bránu Cube67 do svých dopravníkových a paletizačních aplikací. Modul Cube67 poskytuje tu nejrozsáhlejší diagnostiku, aniž by potřeboval dodatečné programování, a poskytuje přehled o systému, který je nezávislý na prohlížeči i platformě.

www.murrelektronik.cz

 
Publikováno: 9. 6. 2020 | Počet zobrazení: 776 článek mě zaujal 170
Zaujal Vás tento článek?
Ano