murr Schunk

Dánsko jako velmoc kooperativní robotiky

Ačkoli ještě před 15 lety Dánsko v podstatě žádný robotický průmysl nemělo, nyní se chystá vybudovat největší centrum pro kolaborativní roboty na světě.

 

Tamní firmy Mobile Industrial Robots (MIR) a Universal Robots (UR) budou společně sdílet 32 000 m2 v novém „cobot hubu“ v Odense, které je srdcem rychle se rozvíjejícího robotického klastru. Díky finanční podpoře jejich společné americké mateřské společnosti Teradyne se podařilo získat 50 000 m2 stavební plochy, kde investují 36 mil. dolarů do výstavby megacentra kolaborativní robotiky.
„Dánsko má na globálním trhu s koboty významné postavení. Proto má velký smysl investovat do výstavby největšího „cobot hubu“ na světě přímo v Odense, kde nabídneme silné a profesionální prostředí s vynikajícím vybavením, což nám umožní přilákat talenty z celého světa,“ říká Thomas Visti, generální ředitel MIR.
Loňský průzkum asociace Odense Robotics ukazuje, že v dánských robotických společnostech pracuje 8500 lidí, a celkové příjmy těchto firem vzrostly v roce 2018 o 18 %, a dosáhly 995 mil. dolarů. Pokud bude odvětví postupovat podle prognóz růstu, může tamní robotický průmysl v roce 2025 zaměstnávat až 25 000 pracovníků.

 
Publikováno: 13. 3. 2020 | Počet zobrazení: 782 článek mě zaujal 162
Zaujal Vás tento článek?
Ano