rosler murr Schunk

Když je upnutí otázkou sekund

Rychloupínací rozhraní Centrotex, které bylo představeno na EMO 2019, je nyní k dispozici také ve verzi pro menší vřetena.

 

Pod názvem Centrotex S představil německý výrobce upínací techniky Hainbuch malé rychlé přepínací rozhraní, které charakterizuje jako nejmenší systém na trhu pro nastavení upínacích zařízení během několika sekund. Toto osvědčené řešení je k dispozici i ve verzi pro menší vřetena. S průměrem pouhých 224 mm je Centrotex S ideálním rychloupínacím systémem pro stroje s malým pracovním prostorem.
Díky opakovatelnosti ≤ 0,002 mm na rozhraní (bez nutnosti zarovnání) dokáže tato nejnovější verze rychlopřepínacího systému splnit i ty nejpřísnější požadavky. Rozhraní mezi strojem a upínacím zařízením je vhodné pro vřetena KK5, KK6, AP140 a AP170. K jeho výhodám patří i odolnost vůči kontaminaci. Adaptér je namontován na vřetenu a upínací zařízení vybavené protikusem adaptéru lze vyměnit za jiné upínací zařízení za méně než minutu.
Nejmenší verze Centrotex obsahuje osvědčenou technologii svého velkého bratra, nabízí však komfortnější obsluhu. Centrotex S se ovládá pouze jedním radiálním zajišťovacím šroubem a ergonomie provozu byla výrazně zlepšena díky potřebě méně utahovacích závitů. K rychlejšímu nastavení upínacího zařízení obsluhou stroje přispívá navíc výměnný systém Monteq.

 
Publikováno: 19. 12. 2019 | Počet zobrazení: 848 článek mě zaujal 189
Zaujal Vás tento článek?
Ano