rosler murr Schunk

Japonské novinky TungModularSystem a TungBoreMini

V produktovém portfoliu japonské společnosti Tungaloy byl nedávno představen nový modulární systém TungModularSystem pro zapichování a upichování, a důmyslný nástroj TungBoreMini pro soustružení a vrtání.

 

TungModularSystem
První novinka v podobě modulárního systému zahrnuje vyměnitelné modulární planžety, které umožňují mnoho kombinací nástrojů se sníženou investicí do nástrojů a jejich zásob. Propracovaná konstrukce upnutí břitové destičky je vybavena kanálky pro přívod vysokotlaké procesní kapaliny. To podporuje dlouhou životnost břitové destičky a správnou kontrolu třísek, které jsou zásadní pro efektivní operace zapichování. Modulární systém zajišťuje flexibilnější výměnu nástrojů uvnitř stroje, čímž snižuje náklady na prostoje a zásoby.
Systém zahrnuje modulární planžety s připojením na TungCap velikosti C3 i klasická tělesa s 90° úhlem nastavení planžety, jenž je ideální pro zapichování velkých dílů na karuselech. Navíc jsou nové modulární planžety dostupné také k nástrojům TungCut pro zapichování šíře 2–6 mm a využívají širokou škálu geometrií a řezných materiálů této řady. Stejně tak je tento systém v nabídce také pro použití s ekonomickými a výkonnými 4břitými destičkami TetraForce-Cut a TetraMini-Cut. Všechna tato tělesa jsou schopna využívat systém přívodu vysokotlakého procesního média pro efektivní kontrolu třísky.  

TungBoreMini
Druhou novinkou japonského výrobce je produkt, který integruje aplikace soustružení a vrtání v důmyslném spojení do jednoho nástroje. Jde o multifunkční nástroj, který sjednocuje nástroje pro vrtání a vnější i vnitřní soustružení. Tyto možnosti použití přispívají k významné úspoře času při výměně nástrojů, vyšší produktivitě a lepšímu využití stroje.
Konstrukce destičky a lůžka nástroje TungBoreMini se vyznačuje unikátním rybinovým tvarem, který poskytuje tužší upnutí a stabilitu destičky při různých aplikacích ve srovnání s běžným upnutím destičky šroubem.
Výrobce v tomto sortimentu nabízí 8 těles o průměru 10, 12, 14 a 16 mm. Každý je dostupný v levém nebo pravém provedení. Destičky jsou v nabídce ve čtyřech velikostech příslušejících k dané velikosti tělesa. Dvoubřité destičky jsou připraveny v karbidu AH725, který lze použít pro všechny typy obráběných materiálů.

Michal Karkoš

 
Publikováno: 19. 12. 2019 | Počet zobrazení: 771 článek mě zaujal 182
Zaujal Vás tento článek?
Ano