rosler murr Schunk

Digitální průmysl podle ABB

Na letošním MSV umožní společnost ABB nahlédnout do výsledků spolupráce s partnerskými firmami v odvětví nejmodernějších digitálních technologií, které mohou změnit různé oblasti našeho života.

 

Letošní stánek ABB v pavilonu A se ponese v originálním duchu a unikátní formě. Jako jeden z globálních technologických lídrů představí digitální technologie a inteligentní řešení, které pomáhají zákazníkům dosahovat vyšší flexibilitu a produktivitu výroby. Atraktivní exponáty z oblasti digitalizace průmyslu a automatizace výroby představí v rámci expozice ABB celá řada partnerských firem.
Jak řekla Tanja Vainio, generální ředitelka ABB Česká republika a Slovensko:  „Budoucí výrobní provozy budou inteligentnější, flexibilnější a umístěny blíže zákazníkům. Abychom mohli přinášet řešení připravená na budoucnost, propojujeme znalosti a zkušenosti z oblasti elektrotechniky, automatizace, robotiky a digitalizace. ABB již dnes díky svým řešením jedinečným způsobem kombinuje práci lidí a robotů a otevírá nové příležitosti.“
Ve speciální expozici v hale A bude ABB prezentovat své produkty v továrně budoucnosti. Její součástí bude i unikátní patentovaná nabíjecí stanice HP Terra Gen 2, která je schopna nabít osobní auto na dojezd 200 km během pouhých 8 minut.

Důležitost partnerství
Partnerství s předními výrobními společnostmi je klíčovým prvkem strategie firmy. Právě proto letos sdílí svůj stánek s partnerskou firmou B&R a technologickými partnery, jako je např. Hewlett Packard Enterprise či systémoví integrátoři robotů ABB, kteří představí konkrétní robotická pracoviště. Například pracoviště se strojovým viděním nové generace ukáže společnost Eltep. Jde o příklad inteligentní automatizace, která dokáže pomocí nového 3D scanneru samostatně vyhledávat díly. K dalším partnerům patří např. MSV Systems, na jehož obrazovkách bude možné sledovat vizualizaci tvarování plastových trubek rozvodů paliva prostřednictvím virtuální reality, tzv. thermoforming. Mezi jinými bude k vidění i řešení pro bezpečné pracovní prostředí od Jokab Safety nebo autonomní měřicí linka od firmy Kuboušek.

Inteligentní řídicí pracoviště
Poprvé ABB představí inteligentní řídicí pracoviště EOW-i, které má již reálné reference v České republice. Jde o jedinečné ergonomické řešení pro řízení průmyslových procesů s rozšířenými digitálními funkcemi pro operátory. Pracoviště EOW-i zvyšuje efektivitu obsluhy, a v situacích, kdy je třeba jednat, poskytuje vše na dosah ruky pro rychlé řešení.
Až kolem 80 % nežádoucích odstávek lze podle zkušeností předvídat a až 5 % ztrát ve výrobě je více či méně způsobeno lidským faktorem. Důležitou funkcí EOW-i je také zajištění plné bdělosti operátorů, zvýšení jejich pozornosti a snížení únavy s ohledem na jejich fyzické i mentální zdraví.

Digitalizace provozu
Součástí rodiny ABB Ability je Digital Powertrain, řetězec zařízení k přenosu informací o stavu pohonu a zákaznické aplikace, který zahrnuje servisní služby, analytické softwary a chytré senzory s cloudovým připojením. Řetězec se skládá z frekvenčního měniče, elektromotoru, čerpadla, popř. kompresoru. Jednotlivá zařízení jsou osazena chytrými senzory, které posílají údaje o svém aktuálním stavu na cloud, kde jsou data dále vyhodnocena. Uživatel tak získává zcela nové možnosti přehledu o aktuálním stavu své aplikace.

Markéta Brázdová

 
Publikováno: 13. 11. 2019 | Počet zobrazení: 672 článek mě zaujal 169
Zaujal Vás tento článek?
Ano