rosler murr Schunk

Větší dosah díky pojezdovým drahám

Tradiční účastník MSV v Brně, společnost HIWIN, ve své expozici v hale V předvede nabídku polohovací lineární techniky, které bude dominovat nová generace pojezdových drah pro průmyslové roboty.

 

Jak řekl Ing. Pavel Cach, výkonný ředitel společnosti HIWIN, firma představí ve zcela nově pojaté expozici na více než 150 m2 výstavní plochy, kromě uceleného portfolia  polohovací lineární techniky, také novinku v podobě nové generace pojezdových drah řady LT, určenou pro větší dosah průmyslových robotů. Jedná se o zcela nové standardizované řešení pro průmyslovou automatizaci a robotizaci. Vedle nové pojezdové dráhy LT bude pro návštěvníky v expozici firmy připravena i funkční dráha velikosti LT-S s robotem Fanuc M-20iA-35M.
Společnost HIWIN zařazuje do své nabídky standardizovaná řešení horizontálních pojezdů nové generace s označením LT. Tato řada zahrnuje modely LT-S, LT-M a LT-L. Liší se především maximálním zatížením (od 300 až po 3000 kg) a parametry rychlosti a zrychlení. Nové pojezdové dráhy zajistí průmyslovým robotům vyšší dosah a rozšíření manipulačního prostoru. Pohon drah je řešen ozubeným hřebenem s pastorkem. Dráhy řady LT jsou z důvodů snadného řízení a implementace ve většině případů osazeny motorem výrobce robota. Dle typu motoru a požadované dynamiky se pak volí převodovka. HIWIN nabízí tato řešení nejen uživatelům robotů, ale i přímo jejich jednotlivým výrobcům, kteří chtějí nabízet ucelené aplikace.
„Kromě aktuálně představeného standardizovaného řešení drah LT jsme samozřejmě také schopni reagovat na individuální a specifické požadavky zákazníka a připravit řešení doslova na míru,“ doplňuje Petr Severa, výrobní ředitel střediska polohovacích systémů společnosti HIWIN, a pokračuje: „Kompletní program pojezdových drah byl vyvinut, navržen a je realizován přímo v sídle českého zastoupení firmy HIWIN v Brně. Současně jsme rozšířili brněnské výrobní a skladovací prostory o dalších 800 m2, což nám umožní výrazně zkrátit čas dodávek nejen komponent lineární techniky, ale také ucelených řešení se značkou HIWIN.“
Mezi další zajímavé produkty lineární techniky HIWIN, které budou představené na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2019 patří inovovaný typ kuličkové matice HIWIN DEB-N, která se oproti předchozímu typu vyznačuje delší životností a umožňuje dosahovat vyšších rychlostí polohování. Nové provedení převodníků kuliček vede navíc ke snížení hlučnosti převodu. Významnou výhodou je, že pomocí originálního řešení výměnných stěračů mohou konstruktéři navrhovat vhodná provedení kuličkových šroubů pro různá pracovní prostředí. Díky svým výjimečným technickým vlastnostem a specifikacím najdou matice řady DEB-N široké uplatnění v aplikacích lineární techniky.
V neposlední řadě je třeba upozornit na další z vystavovaných produktů, a to lineární systémy HIWIN HS, konkrétně na model HS2, který představuje odolný a spolehlivý víceosý systém vytvořený z modulů produktové řady Hx. Toto řešení integruje dvouosý systém typu HD s dvoukolejnicovým modulem HT do jednoho flexibilního zařízení. Pohon je v obou případech – směrech – realizován pomocí ozubeného řemene. HS2 tak dosahuje vysokých rychlostí polohování s přesností na desetiny milimetru.
„Společnost HIWIN se účastní brněnského strojírenského veletrhu nepřetržitě od roku 2002. Veletrh je pro nás jedinečná příležitost, jak prezentovat naše produkty široké odborné veřejnosti a setkat se nejen se stávajícími, ale i s budoucími zákazníky v inspirativním prostředí,“ doplňuje Ing. Petr Jašek, jednatel společnosti HIWIN s.r.o., a dodává: „Brněnský strojírenský veletrh má i svoji významnou mezinárodní stránku, což dokládají pracovní návštěvy našich zahraničních partnerů z Rumunska, Bulharska, Slovenska, Srbska, Chorvatska nebo Německa.“

Zveme vás k návštěvě MSV Brno do expozice HIWIN v pavilonu V, stánek č. 098.

Filip Cvetler

 
Publikováno: 13. 11. 2019 | Počet zobrazení: 892 článek mě zaujal 185
Zaujal Vás tento článek?
Ano