IBM Rosler murr Schunk

První elektromobil s bezpečnostním ohodnocením

Plně elektrický vůz Audi e-Tron byl Pojišťovacím institutem pro bezpečnost na dálnicích (Insurance Institute for Highway Safety – IIHS) označen jako Top Safety Pick+.

 
Je to první auto na čistě elektrický pohon, které si vysloužilo toto ocenění, a porazilo tak předchozí elektromobily, jako Tesla model S nebo Chevy Bolt. Agentura zveřejnila několik videozáznamů e-Tronu rozbitého ve svém testovacím zařízení a uvedla, že vůz získal „dobré“ hodnocení v kategoriích IIHS „crashworthiness“, což je nejvyšší možné hodnocení, které organizace nabízí. E-tron dostal nejlepší známku „good“ ve všech dílčích parametrech, od nárazů s malým přesazením na stranu řidiče i spolujezdce přes boční náraz až po testy asistenčních systémů nebo hodnocení světel. IIHS také potvrdil dobrou funkci automatického systému nouzového brzdění Pre Sense Front, který v testu dokázal vůz zpomalit z 20 km/h před nárazem na 1,6 km/h.
Kategorizaci hodnocení Top Safety Pick+ získal v testech IIHS nedávno i vodíkový Hyundai Nexo, který obdobné výsledky prokázal již dříve v testech Euro NCAP jako vůbec první vodíkové auto, které testy prošlo. Potvrdil tak, že i vodíková auta jsou bezpečná.
 
Publikováno: 5. 10. 2019 | Počet zobrazení: 1332 článek mě zaujal 271
Zaujal Vás tento článek?
Ano