Rosler murr Schunk

Balení, značení a manipulace on-line

Balení není žádná věda, ale přesto se bez něj neobejdeme v žádném odvětví a často si ani neuvědomujeme, že pokud by se zboží nezabalilo, nemohli bychom je ani koupit. Navíc by každý výrobek měl být čitelně označen - datem spotřeby, zemí původu a kódem výrobce.  

 

Co všechno je k tomu třeba se můžeme jít přesvědčit na letošní mezinárodní veletrh EMBAX, který se uskuteční ve dnech 28.2. – 2.3.2012 v Brně. Je neobyčejný svým doprovodným programem s názvem Packaging Live aneb balící linka v praxi, u které proběhne prezentace technologií souvisejících s balením, značením a manipulací výrobků a propojí se s živě komentovanou praktickou ukázkou.
Projekt měl premiéru v roce 2010 právě na Embaxu, v loňském roce se konal při MSV Brno a letos se opět vrací na obalový veletrh v inovované formě. Návštěvníci prestižních veletrhů Salima a Embax tak budou mít zajímavou možnost seznámit se s nejnovějšími technologiemi a trendy v oblasti balení, značení, automatizace a logistiky v praxi.
Na výstavní ploše v pavilonu F vyroste technologická linka, ve které se návštěvníkům výstaviště představí moderní stroje a zařízení. Balit se budou oříšky, sáčky poputují do krabic a ty se pak přemístí na paletu a vyexpedují fiktivnímu zákazníkovi. Vertikální balicí stroj dodá společnost Viking Masek, novým partnerem bude firma OTK, která poskytne balicí folie a také etikety.
O značení dat spotřeby a výroby na folie i na krabice se postarají tiskárny Markem-Imaje, zastoupené společností ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM. Sáčky s produkty i krabice se budou přemisťovat pomocí dopravníků dodaných firmou STRAND. O přesun balení do krabic se postará robot FANUC, speciálně vyvinut pro potravinářský průmysl od společnosti ARC-H. Zavírání krabic zajistí lepicí stroje dodané firmou TECHNOLOGY Morava a páskovací stroje z PENTA SERVISU. Nebude chybět podtlakový manipulátor od ALBERTINA TRADING či ovinovací stroj na paletu. Celý proces bude doplněn o sledování výroby i expedice pomocí tzv. chytrých etiket s RFID tagy, které dodá společnost GABEN ve spolupráci s Vysokou školou báňskou - Technologickou univerzitou Ostrava. Představí se také speciální přepravní výplně krabic od FP International, dodavatelem kartonových krabic je tradičně firma THIMM a součástí linky bude i prezentace manipulační techniky MÁTL&BULA, průmyslových maziv FUCHS OIL Corporation a ekologické fixace zboží na paletách firmy FIPACK.
Všech 15 partnerů Packaging Live najdete zároveň vystavovat v pavilonu F, provoz linky bude předveden čtyřikrát denně s odborným komentářem. Připraveny jsou také tiskové konference, prezentace novinek a semináře o nejnovějších trendech balení a identifikace zboží. Projekt připravila reklamní agentura EQUICom a společnost Veletrhy Brno.

 

 

 
Publikováno: 6. 3. 2012 | Počet zobrazení: 2525 článek mě zaujal 562
Zaujal Vás tento článek?
Ano