rosler murr Schunk

Komponenty pro podélné řezání

Od 28. 2. do 2. 3. bude společnost BIBUS s.r.o. vystavovat na veletrhu EMBAX v Brně svoje produkty zaměřené na oblast navíjení, odvíjení a zpracování rolí. Na stánku společnosti se budete moci seznámit s novinkou - mobilním manipulátorem PRONOMIC, který je určen k usnadnění manipulace s rolemi, konkrétně k usnadnění vyjímání a vkládání rolí do strojů.   

 

Dále budou v expozici prezentovány expanzní hřídele firmy Vorwald, zaklapávací uložení Boschert, „banánové válce“ firmy TECNOMEC3 a komponenty na podélné řezání firmy HELIOS – Elio Cavagna.
Sortiment firmy HELIOS zahrnuje vše od samostatných nožů a nožových držáků až po kompletní řezací sekce ovládané manuálně nebo automaticky. Základním stavebním prvkem je nový nožový držák série J. Jde o pneumatický nožový držák s kotoučovým nožem pro podélný řez, který je uložen na přesném lineárním vedení, je vybaven vestavěnou aretační brzdou pro uzamknutí v nastavené poloze a automatickou ochranou ostří nože. Nový nožový držák série J je charakteristický vysokým výkonem, jednoduchou a spolehlivou konstrukcí. Díky robustnímu provedení umožňuje vyšší řeznou kapacitu a dosažení vyšších řezných rychlostí i při dělení tuhých materiálů. Tento typ nožového držáku je vybaven ověřeným systémem SOFT-CUT / STILO. Jedinečný systém zaručuje vynikající kvalitu řezu, jeho neprašnost a dlouhou životnost nožů.

Nožové držáky série J charakterizují následující inovační prvky:
- Vestavěná pneumatická aretační brzda polohy
- Uložení na dvojitém kuličkovém profilovém vedení s ozubeným hřebenem
- Rychlé manuální nastavení polohy díky lineárnímu vedení, ozubenému hřebenu a pastorku
- Přesné mikrometrické nastavení hloubky řezu
- Snadné nastavení úhlu řezu
- Stupnice pro indikaci nastaveného úhlu řezu
- Systém SOFT-CUT / STILO - pružné uložení nožové hlavy pro precizní nastavení řezného přítlaku
- Systém rychlé výměny nožové hlavy
- Automatická ochrana ostří nože
- Bajonetový upínací systém nožů
- Možnost výměny nožové hlavy s kotoučovým nožem za žiletkové řezání

Kromě samostatných nožů a nožových držáků dodává společnost BIBUS s.r.o. celé řezací sekce jako například řezací sekce pro automatickou změnu řezaného formátu TRV NON-STOP systém. Jde o patentovaný systém, který se dlouhodobě používá v celé řadě aplikací.

Systém byl vyvinut pro:
- změnu řezaného formátu se zavedeným materiálem
- změnu řezaného formátu v průběhu řezání (tj. bez nutnosti zastavení výrobní linky) - horní a spodní nůž se přestavuje součastně v průběhu řezání
- současné přestavení všech řezacích jednotek.
Tento systém přináší zvýšení produktivity, protože výrobní linku je třeba zastavit pouze v případě výměny nožů a snížení času potřebného pro seřízení. Změna polohy řezu probíhá za chodu výrobní linky, kde je tato sekce začleněna.

BIBUS dále nabízí řezací sekce pro rychlé nastavení řezaných formátů FAST-MAN, řezací sekce krajového ořezu / středového řezu s manuálním nastavením místa řezu STS SIDE TRIM / CENTRE CUT, žiletkové řezání a řezání přítlakem.
Cílem společnosti BIBUS s.r.o. je vždy najít nejvhodnější řešení pro danou aplikaci, zajistit spolehlivý provoz a dlouhou životnost použitých komponent s ohledem na příznivou cenovou hladinu celého řešení.
Více informací získáte na veletrhu Embax pavilon F, stánek č. 10 nebo na stránkách

www.bibus.cz.
 

 

 
Publikováno: 6. 3. 2012 | Počet zobrazení: 5035 článek mě zaujal 608
Zaujal Vás tento článek?
Ano