Rosler murr Schunk

„Zenový“ minimobil z Čech

Tam, kde ostatní dávají přídomek „smart”, nabízí firma Zoxcall elegantní a jednoduché řešení v podobě malého přístroje s velkou duší.

 

Poprvé se tento nejmenší telefon na světě Zoxcall FF představil na konferenci o technologiích pro osoby se specifickými potřebami. Je z odolného papíru s vestavěnou eSIM a kreditem na 30 min. volání. Nemá displej, je menší než platební karta (vejde se do peněženky) a do jeho paměti lze uložit až 8 čísel, která se nastaví přes USB z PC. Každý z osmi kontaktů v telefonu má své tlačítko i notifikační LED diodu, která signalizuje příchozí i zmeškaný hovor. Pomocí dalších tlačítek lze uzamknout klávesnici nebo uvést telefon do tichého režimu. Už po 5 minutách nabíjení má dost energie na 20minutový hovor.
„Náš přístup je vlastně zenový – místo množství funkcí se soustředíme na podstatu, jasnost a osobní prostor. Vymysleli jsme bonsaj mezi telefony,“ říká Ota Kaláb ze společnosti Zoxcall.
Přístroj vydává 22krát méně negativního záření, než je schválená norma, což je zároveň 10krát méně než nejlepší mobilní telefony velkých firem.  
Firma vyvinula i nepatrně větší model s označením T4 o rozměrech 85 x 50 x 4,4 mm a výrobce s ním cílí spíše na byznysový sektor, kde nabízí přístroj s možností individuálního brandingu jako příležitost pro originální prezentaci. Malé komunikační zařízení, ze kterého lze snadno a rychle telefonovat na jedno přednastavené číslo a tísňovou linku 112, mělo původně sloužit jako volací vizitka. Při plném nabití vydrží více než 6 měsíců bez dobíjení.

 
Publikováno: 21. 6. 2019 | Počet zobrazení: 1536 článek mě zaujal 336
Zaujal Vás tento článek?
Ano