zoomatech murr Schunk

Platforma pro digitální transformaci

Pod označením Red Hat Enterprise Linux 8 Beta představila společnost Red Hat platformu, která tvoří společnou základnu pro nové i stávající podnikové informační technologie. Firmám umožňuje zprostředkovat aplikace od datového centra až po veřejné cloudy.

 
Prostředí informačních technologií se během posledních let dramaticky změnilo a nová platforma reaguje na tyto inovace. Nabízí nejen stovky zlepšení a řadu nových prvků, ale několik základních funkcí je navrženo už přímo s cílem usnadnit podnikům digitální transformaci a podpořit práci v hybridním cloudu, aniž by došlo k narušení stávajících produkčních systémů.
Red Hat Enterprise Linux 8 Beta (RHEL8 Beta) zavádí princip aplikačních streamů, umožňujících jednodušeji a pružněji zprostředkovávat sady uživatelských prostorů, které se nyní mohou aktualizovat rychleji, než jsou vydávány důležité aktualizace pro operační systém. Kromě vylepšené základní architektury přináší platforma rozšíření těchto komponent:
  - Podporuje efektivnější sítě Linux v kontejnerech prostřednictvím IPVLAN a propojuje kontejnery začleněné do virtuálních strojů se síťovými hostiteli. Zahrnuje i novou sadu TCP/IP s řízením zahlcení šířky pásma a celkového času šíření (BBR), což přináší vyšší výkon, minimální latenci a omezenou ztrátu paketů pro internetové služby, jako streamování videa nebo hostované úložiště.
  - Správcům systémů usnadňuje práci pomocí různých vylepšení, počínaje jediným konzistentním řídicím panelem s využitím webové konzole Red Hat Enterprise Linux (RHEL). Panel nabízí zjednodušené rozhraní, v němž lze snáze spravovat servery RHEL lokálně i vzdáleně, včetně virtuálních strojů.
  - Novinkou v platformě RHEL8 Beta je souborový systém Stratis s řízením svazků. Nabízí promyšlenější správu dat, aniž by správci systému museli detailně znát základy systému. Funkce File System Snapshots umožňuje rychleji provádět úkoly na souborové úrovni, např. klonovat virtuální stroje, a zároveň šetřit prostor, neboť spotřebovává kapacitu nového úložiště jen v případě změny dat.

Společnost Red Hat umožňuje současným zákazníkům platformu RHEL8 Beta vyzkoušet, aby zjistili, jak s její pomocí lze flexibilněji, bezpečněji a přesněji nasazovat aplikace.
 
Publikováno: 28. 2. 2019 | Počet zobrazení: 759 článek mě zaujal 133
Zaujal Vás tento článek?
Ano