murr Schunk

Kovozpracovatelé se chystají na hlavní událost sezóny

EuroBLECH, který letos zažije svůj již 25. ročník, je největší světovou výstavou pro průmysl zpracování plechu, která s vystavovateli v 15 různých technologických odvětvích pokrývá celý technologický řetězec tohoto kovozpracujícího oboru.

 

Tato prestižní akce funguje jako barometr zachycující nejnovější technologické trendy. Návštěvníky i vystavovatele láká nejen z řad menších a středních firem, ale i z velkých podniků, které chtějí investovat do nových výrobních zařízení a různých řešení v oblasti obrábění plechů. Vystavovatelé si pochvalují řadu nových obchodních kontaktů a na letošní ročník se tak už nyní chystají opět minimálně tři čtvrtiny všech vystavovatelů toho předcházejícího, který se konal v roce 2016. Podle statistik organizátorů, společnosti Mack Brooks Exhibitions, se jej zúčastnilo 1505 firem ze 41 zemí, které představily své produkty a služby více než 60 tisícům návštěvníků ze 102 zemí. Tento předchozí ročník zaznamenal výrazný 30% nárůst návštěvníků z Asie, ale i 11% nárůst návštěvníků ze zemí mimo EU. Kromě domácího Německa, odkud se logicky rekrutovala podstatná část vystavovatelů, však pocházela většina z nich (54 %) ze zahraničí.  
A s přinejmenším obdobnou odezvou mohou podle dosavadního vývoje počítat organizátoři i letos: Už půl roku před zahájením výstavy si prostor pro své expozice zarezervovalo přibližně 1400 vystavovatelů, kteří obsadili téměř celý výstavní prostor z předchozího ročníku.
Jedním z hlavních témat EuroBLECH 2016 byl celkový trend digitalizace a automatizace výrobních procesů a toto téma, které můžeme nyní sledovat napříč celým průmyslovým spektrem, se promítá i do letošního ročníku výstavy.
EuroBLECH 2018 proto také již potřetí ocení 5 podniků v pěti kategoriích v online soutěži „Krok do digitální reality". K účasti v ní vyzývají pořadatelé význačné organizace a firmy v oboru zpracování plechu, které se mohou přihlásit na adrese https://www.euroblech.com/2018/english/awards/. Uznává se nejlepší praxe, inovace, excelence a vynikající výkonnost. Vítěze v každé kategorii budou vybírat profesionálové v průmyslu zpracování plechu prostřednictvím on-line hlasování, které bude zahájeno v září.

 
Publikováno: 31. 10. 2018 | Počet zobrazení: 1172 článek mě zaujal 252
Zaujal Vás tento článek?
Ano