Schunk

EuroBLECH 2018: Krok do digitální reality

Od 23. do 26. října letošního roku proběhne v Německu na výstavišti v Hannoveru mezinárodní výstava technologií zpracování plechů EuroBLECH 2018. Na 25. ročníku tohoto prestižního veletrhu si již zajistilo svůj prostor přibližně 1400 vystavovatelů z 38 zemí.

 

Vystavovatelé z předchozí akce EuroBLECH 2016 mají již dnes rezervovanou prakticky veškerou výstavní plochu. Ta byla před dvěma lety obsazena s rekordním výstavním prostorem 87 800 m2. Nejvýznamnějšími účastníky v současné době jsou především Německo, Itálie, Turecko, Čína, Nizozemsko, Španělsko, Švýcarsko, Rakousko a USA.
Každé dva roky se EuroBLECH, přední světová výstava pro průmysl zpracování plechu, stává tradičním místem setkání projektových inženýrů, výrobních manažerů, manažerů jakosti, výrobců i zákazníků, technických ředitelů a odborníků z výzkumu a vývoje, aby se seznámili s nejnovějšími trendy a stroji v segmentu obrábění plechů. V letošním roce ožijí haly 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 a 27 v areálu hannoverského výstaviště od úterý 23. října do pátku 26. října od deváté hodiny ranní do šesté hodiny večer.
Návštěvníci mohou očekávat kompletní spektrum inteligentních řešení a inovativních strojů pro moderní kovozpracující výrobu. V současné průmyslové výrobě je významným faktorem fenomén digitální transformace, umožňující dosáhnout vyšší úroveň automatizace a prediktivní údržby a tím i výrazně zvýšit efektivitu. Tento vývoj se odráží také v letošním ročníku veletrhu EuroBLECH s mottem: Krok do digitální reality, protože hlavním tématem práce s plechem se staly Průmysl 4.0 a koncepčně související inteligentní továrna. Jde o téma, které se stalo důležitou oblastí nejen pro velké společnosti, ale zejména pro malé a střední firmy, které v blízké budoucnosti hodlají investovat do těchto technologií, aby získaly konkurenční výhodu na svém trhu.

Profil výstavy
EuroBLECH je největší veletržní akcí pro průmysl zpracování plechu na světě a pro vystavovatele i návštěvníky je příležitostí, jak získat přehled o nejnovějších inovativních výrobních řešeních aktuálně dostupných na trhu. Živé demonstrace v expozicích vystavovatelů nabízejí obchodním návštěvníkům možnost vidět stroje a systémy ze všech oblastí práce s plechem v akci. Výstavní profil veletrhu zahrnuje patnáct různých technologických sektorů, díky tomu pokrývá celý technologický řetězec zpracování plechu: polotovary i hotové výrobky, manipulaci, separaci, tváření, flexibilní zpracování plechu, zpracování trubek/řezů, spojování, svařování, aditivní výrobu, povrchové úpravy, zpracování hybridních konstrukcí, nástroje, řízení jakosti, systémy CAD/CAM/CIM, tovární a skladové vybavení, ale i výzkum a vývoj.
Seznam vystavovatelů, který je k dispozici na internetových stránkách veletrhu EuroBLECH, je pravidelně aktualizován a poskytuje přehledné informace o vystavujících společnostech, jako jsou profily firem, on-line tiskové zprávy, firemní videa a kontaktní údaje. Nejnovější zprávy o výstavě, vystavovatelích i průmyslu jsou zasílány každý měsíc až do začátku akce prostřednictvím newsletteru. Zájemci o veletrh mohou sledovat dění také prostřednictvím sociálních médií - Facebook, Twitter, LinkedIn, YouTube, a nyní už i na Instagramu. Oficiální hashtag je #euroblech.

Registrační formulář pro EuroBLECH News je k dispozici i na webových stránkách www.euroblech.com.

EuroBLECH 2018 odmění v letošní soutěži 5 firem
Již po třetí vyzývají pořadatelé významné organizace a firmy v oboru zpracování plechu k účasti v online soutěži EuroBLECH 2018, vyhlášené v pěti kategoriích, které jsou zveřejněny na webové stránce www.euroblech.com/2018/english/awards/. Hodnotí se nejlepší praxe, inovace, excelence a vynikající výkonnost. Pět vítězů - po jednom v každé kategorii - bude vybráno odborníky z kovozpracujícího průmyslu prostřednictvím online hlasování, které bude zahájeno v září.
Letošní soutěž Krok do digitální reality je zaměřena na téma podniků v digitálních a automatizovaných procesech. Pět kategorií se zaměřuje na stěžejní okruhy problematiky kovozpracujícího průmyslu v digitálním kontextu odvětví výroby plechu: První kategorie „Digitální transformace" je otevřena pro podniky s vynikajícími schopnostmi při uplatňování inteligentních výrobních metod. Druhá, s označením „25 EuroBLECH shows“, vybírá nejzábavnější příběh z veletrhu, a to buď od návštěvníků, nebo od vystavovatelů, kteří se účastnili veletrhu během jeho dlouhé historie. Třetí kategorie „Cyber Security" zdůrazňuje důležitost bezpečné výměny dat v rámci výrobního prostředí. Čtvrtá pod názvem „Nejlepší start-up" odmění nové firmy za vynikající výkon. Průkopníkům v oblasti lehkých konstrukcí je pak určena pátá kategorie „E-Mobility". Uzávěrka pro přihlášky (registraci) do soutěže je 31. srpna 2018. Poté budou příspěvky zveřejněny na internetových stránkách EuroBLECH a zahájeno hlasování, v němž si komunita pracující s plechy může vybrat svůj preferovaný příspěvek v každé kategorii prostřednictvím online hlasovacího systému. Hlasování bude ukončeno 30. září a vítězové budou oficiálně vyhlášeni na slavnostním ceremoniálu EuroBLECH 2018 dne 24. října. 

Příspěvky všech účastníků budou zveřejněny na internetových stránkách EuroBLECH, které jsou pravidelně využívány jako informační platforma odborníků v oboru zpracování plechu.
Více informací o online soutěži EuroBLECH 2018, stejně jako o podmínkách účasti, je k dispozici na www.euroblech.com/2018/english/awards/.

 
Publikováno: 29. 9. 2018 | Počet zobrazení: 682 článek mě zaujal 120
Zaujal Vás tento článek?
Ano