its murr Schunk

Přesnější úroveň laserového měření ve stroji

Na veletrhu MAC ve Velké Británii představila společnost Blum-Novotest poprvé novou generaci laserového měřicího systému pro stroje - model LC50.

 
Prémiová laserová optika, kterou je novinka osazena, stejně jako nová konstrukce systému ochrany závěrky a HPC tryska poskytují podle firmy spolehlivé měření ve stroji s vysokou přesností, které dosavadní běžně používané systémy nenabízely. „Vývojem vyhodnocení analogového signálu spíše než digitálního můžeme vzít tisíce hodnot měření všech okrajů řezných nástrojů za sekundu, což vede k vysoce dynamickému měření všech parametrů nástroje. V podstatě je tato technologie o 60 % rychlejší než běžné měření ve stroji. Dokonce i vliv chladicího prostředku je eliminován automatickým odfiltrováním nečistot a zbytku chladiva na nástroji," uvedl David Mold, výkonný ředitel společnosti Blum-Novotest.
Už při své premiéře, kdy bylo možné poprvé vidět tento laserový měřicí systém nainstalovaný na zařízení Fanuc Robodrill v akci, vzbudil obrovskou pozornost. Zájem o něj projevili zejména výrobci, kteří dodávají díly s vysokou užitnou hodnotou pro sektor automotive, letecký a kosmický průmysl.
„Laserový měřicí systém LC50 je zaměřen na zákazníky, kteří skutečně potřebují přesně ovládat celý proces obrábění a kteří chtějí ve svých výrobních operacích implementovat standardy Průmyslu 4.0, protože jim umožňuje řídit proměnné řezného nástroje, obrobku a teploty," doplnil David Mold.
 
Publikováno: 26. 7. 2018 | Počet zobrazení: 665 článek mě zaujal 140
Zaujal Vás tento článek?
Ano