rosler murr Schunk

TIBBIS Kompresory - Inteligentní vzduchová technika

Využití kompresorů najdeme snad v každém odvětví průmyslu. Společnost TIBBIS - specialista na komplexní dodávky kompresorů, se zaměřuje pouze na značkové produkty evropských výrobců, jako je CompAir, Hydrovane a RENNER. Ve velkých průmyslových provozech je vhodné použít inteligentní řídicí systém pro optimální řízení a monitorování veškerého stlačeného vzduchu, a to kdekoli a online.

 

Bez kompresoru se neobjede žádný průmyslový obor. Jejich specifikace jsou různé. V portfoliu TIBBIS najdeme kompresory lamelové, šroubové i pístové. Jejich konkrétní použití závisí na individuálních potřebách zákazníka. Hovoříme o zařízení, u něhož je velmi důležité použití kvalitních materiálů, ze kterých je produkt vyroben - musí odolat extrémnímu zatížení, a to bez zbytečných poruch. Tyto parametry splňují kompresory všech tří značek CompAir, Hydrovane i RENNER, které při pravidelném a správně prováděném servisu fungují neuvěřitelně spolehlivě.

Lamelové kompresory
Firem, které vyrábějí lamelové kompresory, není na světě mnoho. Do portfolia nabízených produktů firmou TIBBIS přesto patří a mají své nezastupitelné místo. Lamelové kompresory značky Hydrovane se vyrábějí pouze v provedení se vstřikem oleje. Své příznivce si získávají zejména pro nízké nároky na údržbu, dlouhou životnost a bezporuchovost. Dalšími přednostmi jsou dlouhé servisní intervaly, čímž jsou pro firmy velmi ekonomické a eliminují jejich odstávku. Tok vzduchu je klidný bez rázů nebo pulsací, proto je možné je provozovat i bez tlakových nádob.
Tyto kompresory jsou vhodné jak pro menší provozy, tak i pro velké průmyslové firmy s třísměnným kontinuálním provozem, kde právě dlouhá životnost (až 100 000 mh) je důležitým kritériem. Klíčovým faktorem úspěchu kompresorů Hydrovane je jedinečný princip rotujících lamel.
Ve statoru kompresoru je umístěn rotor s lamelami. To je jediná trvale se pohybující součást kompresoru. Lamely se pohybují po olejovém filmu, čímž je zaručeno minimální opotřebení jednotlivých dílů a tím i dlouhá životnost bez ztráty účinnosti.
Během otáčení se lamely odstředivou silou vysouvají z drážek a vytvářejí tak jednotlivé kompresní komory. Provozní rychlost chodu kompresoru je velmi nízká (1440 ot./min), a to zajišťuje jeho vysokou spolehlivost a dlouhou životnost všech dílů. Díky vysoké spolehlivosti těchto kompresorů si může společnost TIBBIS dovolit zaručit klientům bezproblémový chod až po dobu 10 let nebo 48 000 mh.
Výkon lamelových kompresorů je v rozsahu od 1,1 až po 75 kW. Kde je potřeba vyšších výkonů, je možné „sáhnout“ po kompresorech šroubových.

Šroubové kompresory
Kvalita, robustnost, dlouhá životnost, ekonomický provoz a nadstandardní záruka - to jsou ta správná synonyma pro kompresory značek CompAir i RENNER, kterými disponuje společnost TIBBIS. Hovoříme o šroubových kompresorech o výkonu 2,2 až 355 kW.
Vysoce efektivní kompresní stupeň je provozován při co nejnižších otáčkách, čímž snižuje náklady na energii a zvyšuje jejich životnost. Inovativní konstrukce s utěsněním hřídele FSS, integrovaným odlučovačem oleje a termostatickým olejovým ventilem snižuje počet externích hadic na minimum. To v nemalé míře přispívá ke kvalitě a spolehlivosti těchto kompresorů.
Kompresory CompAir jsou známé svým energeticky úsporným elektromotorem. Vyrábějí se jak v provedení s frekvenčním řízením, tak i s řízením Start/Stop. Obsahují osvědčený frekvenční měnič, teplotně řízený radiální ventilátor, vysoce efektivní kompresní stupeň, velkoryse dimenzovaný dochlazovač a inovativní řídicí jednotku DELCOS.
Další značkou v portfoliu firmy TIBBIS je německý výrobce kompresorů RENNER. Důvodů, proč došlo k rozšíření produktů právě o tuto značku je mnoho. „Pro firmu RENNER není nic problém. Velmi oceňuji kvalitní a rychlou technickou podporu, která funguje nonstop. Dále bych vyzdvihl vysokou dostupnost všech součástí zařízení RENNER. V řadě případů si tak může zákazník zajistit výměnu součástí sám. Mezi další pozitiva mohu zahrnout krátké termíny dodání, jejichž délka je v rozmezí jednoho až dvou týdnů. Společnost RENNER je firmou rodinného typu, ale také klíčovým výrobcem kompresorů na trhu,“ uvádí Michal Novák, jednatel společnosti TIBBIS.

Servis kompresorů
Kdo se pohybuje v oblasti stlačeného vzduchu, dobře ví, že pravidelný a dobře prováděný servis je klíčový a je třeba mu věnovat velkou pozornost. Na četnost servisních kontrol, výměny olejů nebo ceny náhradních dílů bychom měli myslet už při výběru značky a dodavatele samotného kompresoru.
Kompresor je zařízení, které je vystaveno velmi silnému mechanickému namáhání, zejména některých dílů. Proto je důležitou stránkou nejen jejich správná instalace, ale také údržba a servis. To se týká zejména olejových kompresorů, kde velmi záleží na pravidelné údržbě, a především výměně oleje.
„Pro zajištění provozní spokojenosti zákazníka nabízíme náš autorizovaný a rychlý servis, zásobovaný pouze originálními náhradními díly výrobce, to samé se týká i olejů. Zajišťujeme nepřetržitou servisní péči 24 h denně po celý rok. Garantujeme příjezd kvalifikovaného technika do 24 hodin. Technici jsou proškolováni přímo u výrobců. Po dobu opravy má zákazník možnost zapůjčit si náhradní kompresor, aby činnost firmy nebyla omezena či narušena,“ dodává Michal Novák, a upozorňuje na podceňování používání neoriginálních náhradních dílů, jež mohou způsobit vážné poškození kompresoru!

Digitalizace pro ekonomiku provozu
Digitální transformace se odehrává všude, český průmysl nevyjímaje. Digitalizace zasahuje všechny oblasti výrobního procesu, kde dochází k integraci průmyslových systémů. Aby byla kvalita servisu dostačující z pohledu dnešních požadavků zákazníků, je třeba hledat a používat nové dostupné procesy a technologie.
V současné době hledají výrobní podniky všechny možnosti, jak snižovat náklady. Mezi důležité položky bezesporu patří náklady na energie. Pozornosti u mnoha firem stále unikají náklady spojené s výrobou tlakového vzduchu. Abyste mohli používat stlačený vzduch ekonomicky, je vhodné použít rekuperaci tepla, odstranění úniků tlakového vzduchu a v neposlední řadě např. moderní aplikaci RENNERConnect.
Jde o nadřazený, inteligentní řídicí systém pro optimální řízení a monitorování výroby stlačeného vzduchu. Je charakterizován vysokou účinností a spolehlivostí. Díky inteligentnímu, na spotřebě závislém spouštění kompresorů firma využívá nejen velký potenciál úspory energie, ale také zvyšuje provozní bezpečnost svých strojů. Řízení lze ovládat intuitivně a bezpečně prostřednictvím integrované dotykové obrazovky nebo webového rozhraní.
Bez ohledu na typ kompresoru je možné pomocí RENNERconnect ovládat až 16 kompresorů i ostatních výrobců. Všechny kompresory jsou provozovány v běžném, úzkém tlakovém pásmu. To znamená stejné tlaky zapnutí i vypnutí pro všechny kompresory. Tlakové rozmezí může být sníženo na minimum, čímž se docílí vysoké úspory energie, a to až 30 %. Maximální snížení vysokého tlaku je dalším zefektivněním výroby tlakového vzduchu. Kompresory RENNER lze se systémem  RENNERconnect propojit bez dalších modulů. Pro kompresory jiných výrobců je dodáván kompaktní modul pro jejich připojení.  
Díky integrovanému webovému serveru lze provádět dálkové řízení kompresorů, jejich kontrolu a diagnostiku. Také lze generovat data o nákladech na energie, provádět statistické vyhodnocování všech parametrů v denních, týdenních, měsíčních, ale i ročních intervalech. Dále je možné RENNERconnect rozšířit o čidla pro měření tlaku, průtoku, rosného bodu i teploty stlačeného vzduchu. V neposlední řadě je možné webový server rozšířit na verzi plus. Zákazník tím získá automatický e-mailový přenos dat, a to jak v případě poruchy, výstrahy, údržby, ale i při poklesu tlaku a rosného bodu.
K tomu, jak docílit maximálně efektivního provozu, je celá řada nástrojů. Základem je správně zvolené řešení, které musí být šito na míru každému zákazníkovi zvlášť. Stejně důležité je použití kvalitních strojů, které jsou spolehlivé a pokud možno bezporuchové.
Pro všechny provozy je velmi podstatný kvalitní a dostupný následný záruční i pozáruční servis. Proto firma TIBBIS spoléhá pouze na ověřené evropské výrobce, na které se může spolehnout a které má za roky spolupráce ověřené.

Pokud se chcete o portfoliu firmy TIBBIS dozvědět více, navštivte veletrh For Industry v Praze (15.-18.5.) nebo podzimní mezinárodní strojírenský veletrh v Brně (1.-5.10.). O dalších akcích, kde vás pracovníci firmy TIBBIS rádi seznámí s nabídkou produktů a služeb, se dozvíte na: www.TIBBIS.cz

 
Publikováno: 29. 6. 2018 | Počet zobrazení: 1577 článek mě zaujal 312
Zaujal Vás tento článek?
Ano