murr Schunk

Digitální malířské plátno

Na prezentační akci Dell EMC Forum, pořádané v závěru loňského roku v Praze, bylo představeno mj. i pozoruhodné zařízení s názvem Canvas. Nové digitální pracoviště určené pro návrháře a kreativce vypadá jako obří tablet, ale umožňuje toho mnohem více než běžné „placky“, kterými nyní výrobci zaplavili svět.

 
Už jeho název značící malířské plátno napovídá, že jde o tvůrčí pracoviště. Velkoformátový 27" displej s antireflexním odolným sklem Corning Gorilla Glass, rozlišením QHD Adobe RGB a s dotykovým ovládáním rozpoznávajícím 20 bodů je umístěn na plocho na stole. Je spárován s notebookem, stolním počítačem nebo počítačem All-In-One se systémem Windows 10, jehož nejnovější aktualizace (Creators update) podporuje právě toto unikátní zařízení. Pomocí digitálního pera a kulatého ovládacího prvku (totemu), a pracovnímu prostředí Windows Ink Workspace je používání podobné jako při klasickém kreslení na papír. Vývojářům umožňuje sestavit návrh přesně dle jejich představ. Intuitivní pero, citlivé na tlak, umožňuje přesné digitální kreslení, doplňkové špičky simulují různý odpor. Pero lze magneticky připojit k čelnímu krytu nebo uložit v kalamáři (který s vloženým psacím nástrojem skutečně vypadá jako klasický inkoustový kalamář), takže je vždy po ruce. Obrazovka rozpoznává vzor dotykových bodů ve spodní části totemu. Umožňuje tak rychlé zobrazení a snadný výběr nabídek, otočením zápěstí lze aktivovat tloušťky nebo barvy čar. Díky virtuální dotykové podložce lze lehce přecházet mezi horizontálními i vertikálními displeji.
Monitor Canvas zahrnuje i nové, specializované softwarové programy, které byly navrženy a přizpůsobeny ke zlepšení pracovního postupu. Všechny klávesové zkratky, soubory a složky jsou snadno přístupné na pracovní ploše. Aplikace Dell Canvas Layout umožňuje umístění softwaru do středu pracovní plochy a ponechává prostor pro další aplikace a obsah na každé straně.
 
Publikováno: 1. 4. 2018 | Počet zobrazení: 922 článek mě zaujal 198
Zaujal Vás tento článek?
Ano