Schunk

Investice do kovových prášků

Sandvik investuje asi 200 milionů SEK do nového závodu na výrobu titanových a niklových jemných kovových prášků v rámci obchodního záměru divize Sandvik Materials Technology.

 
Nový závod bude umístěn ve švédském městě Sandviken, poblíž vlastního zásobování titanem a střediska pro výrobu aditiva. Do provozu by mělo být uvedeno v průběhu roku 2020. Investice posílí postavení firmy na rychle rostoucích trzích s výrobou kovových prášků a kovových přísad.
„Investice by měla být přínosem pro budoucí růst firmy a znamená rozšíření naši nabídky kovových prášků tak, aby obsahovala všechny aktuálně relevantní skupiny slitin. Kromě toho bude také podporovat celkový obchod aditivní výroby společnosti Sandvik," říká Annika Roos, vedoucí oddělení produktové oblasti Powder v divizi Sandvik Materials Technology, s tím, že v nadcházejících letech se očekává výrazná poptávka po práškových kovech pro aditivní výrobu. Titanová slitina a slitiny na bázi niklu představují klíčové oblasti růstu v oblasti aditivní výroby, což představuje významnou část trhu s práškovými kovy, kde Sandvik zaujímá jednu z předních pozic. Práškové kovy jako nerezová ocel, slitiny na bázi niklu a slitiny kobaltu a chromu jsou vyráběny ve Velké Británii a ve Švédsku, prodej se realizuje globálně prostřednictvím značky Osprey.

 
Publikováno: 29. 3. 2018 | Počet zobrazení: 730 článek mě zaujal 155
Zaujal Vás tento článek?
Ano