Schunk

Nerezový prášek pro rychlou výrobu lékařských instrumentů

Nejnovější kovový 3D tiskový materiál nazvaný StainlessSteel 17-4PH IndustryLine, který testovala koncem roku společnost EOS, by měl zvýšit průmyslové a kvalitativní standardy v rámci segmentu aditivní výroby.

 
Novinka se skládá z práškové slitiny kovu na bázi železa a speciálně vyvinutého výrobního parametru pro výrobu na platformě EOS M 290. Výrobce zaručuje reprodukovatelnou kvalitu dílů díky nejvyššímu stupni spolehlivosti dat pro vlastnosti materiálů, což znamená, že nový materiál lze využít pro sériovou výrobu dílů pomocí kovové aditivní výroby. Měl by šetřit čas a náklady, zejména v procesech zajišťování kvality a kvalifikaci dílů.
Po vývoji materiálu byl proveden přísný testovací proces na základě mezinárodních norem a vnitřních postupů zajišťování kvality. Výrobce tak garantuje, že kvalita materiálového prášku vyhovuje těmto procesům zabezpečování jakosti.
Díky vysoké pevnosti a odolnosti proti kyselinám a korozi může snadno ošetřovatelný materiál významně ovlivnit zdravotnický sektor prostřednictvím výroby chirurgických a ortopedických nástrojů doslova na míru podle aktuálních potřeb. Díly vyrobené s využitím nerezového materiálu 17-4PH IndustryLine mohou být ihned po zhotovení nebo i po tepelném zpracování povlakovány mikrovlákny a leštěny.
„Zabezpečení a spolehlivost jsou hlavními prioritami zákazníků, kteří se zabývají sériovou výrobou. Firma EOS pro průmyslové odvětví poskytuje statisticky ověřené údaje o nejdůležitějších vlastnostech materiálu hotových dílů. Tím se významně zvyšuje kvalitativní standard při výrobě aditiva. Zákazník může využívat data 1 : 1 pro kvalifikaci technologie pro rozsáhlou výrobu, a proto minimalizuje požadovaný čas a snižuje náklady na vlastní materiál a procesní kvalifikaci," vysvětluje Dr. Tobias Abeln, hlavní technický ředitel společnosti EOS.
„Byli jsme ohromeni množstvím i kvalitou dat, které firma EOS poskytovala pro svůj proces a materiál IndustryLine. Vyrobili jsme různé nástroje založené na tomto materiálu a dosáhli požadovaných vlastností. Plánujeme tento materiál používat pro malosériovou výrobu lékařských přístrojů," řekl Zachary Bryan, vývojový testovací pracovník a metalurg ve společnosti Exactech, která nový materiál testovala.
 
Publikováno: 29. 3. 2018 | Počet zobrazení: 711 článek mě zaujal 153
Zaujal Vás tento článek?
Ano