Schunk

GrabCAD Voxel Print: Zjednodušte svůj profesionální 3D tisk

Společnost Stratasys prostřednictvím svých partnerů, jako je MCAE Systems pro Českou a Slovenskou republiku, nabízí unikátní tiskový software GrabCAD Print, který je kompatibilní s rozsáhlou škálou 3D tiskáren Stratasys. Cílem je možnost správy 3D tisku v éře digitální výroby směrem ke konceptu Průmysl 4.0.

 

Software GrabCAD zjednodušuje celý proces 3D tisku pomocí intuitivní aplikace podobné CADu, takže váš tým dosáhne kvalitních výtisků podstatně rychleji. Funkce jako podrobný reporting či vzdálený monitoring pomohou snadno spravovat tiskové úlohy i mimo kancelář. V kombinaci s možností snadného sdílení projektů mezi uživateli to vše přispívá k efektivnějšímu pracovnímu procesu.

Bezproblémový 3D tiskový proces odkudkoli
Tato cloudová aplikace GrabCAD dokáže nativně načítat CAD soubory a eliminuje nebo minimalizuje potřebu exportu do STL, výrazně zefektivňuje pracovní postupy od návrhu po 3D tisk. Síťová konektivita tiskového softwaru GrabCAD umožňuje přípravu pracovních úkolů, plánování a monitoring rostoucího portfolia tiskáren Stratasys odkudkoliv. Kromě toho poskytují vestavěné funkce spolupráce a business intelligence uživatelům možnost sledovat stav tiskáren a tiskových úloh. Pokročilé nastavení spotřeby materiálů a správa využití tiskáren pomáhají při plánování a nákupu investičního majetku, zatímco funkce změny velikosti a orientace nabízejí efektivnější využití zásobníku a rozvržení tisku.

Voxel Print aneb jak dosáhnout nedosažitelného
GrabCAD Voxel Print je softwarový nástroj, který odemkne funkce na úrovni voxelu (zkratka pro objemový pixel) v prostředí SW GrabCAD Print na 3D tiskárnách Stratasys J750. Uživatelé mají kontrolu nad všemi materiály tiskárny Stratasys J750, její extruzí a tiskovou sekvencí na úrovni voxelů, aby dokázali vytvořit nové struktury, textury, barvy a další.
Změňte způsob, jakým navrhujete a vyrábíte vícevrstvé 3D tištěné díly tím, že budete mít pod kontrolou, jak vaše myšlenky ožívají prostřednictvím jednotlivých voxelů. Vytvářejte tisky v lepším rozlišení, komplexněji a sofistikovaněji díky zpracování struktur a kontrole chování modelu. Můžete jemněji ladit barevné gradienty nebo úroveň pružnosti a dokonce i mapovat textury v mikroskopickém měřítku. Funkčnost na úrovni voxelů vám umožňuje posun od jednoduchého modelování povrchů k objemovému modelování až na úroveň nejmenšího fyzického prvku a 3D tiskové struktury.
Většina aditivních technologií je omezena konstrukčními nástroji a dostupnými materiály a pracuje pouze na úrovni polygonů, vrstvu po vrstvě. Ale software GrabCAD Voxel Print vám díky 3D tiskárně Stratasys J750 umožňuje spravovat vaše návrhy na úrovni voxelu, mimo CAD, a s přístupem k širší škále materiálů než kterákoli jiná tiskárna. Díky softwaru a tiskárně Stratasys J750 se váš systém stává něčím víc než jen špičkovou 3D tiskárnou, stává se silnou platformou pro pokročilý výzkum a vývoj.
Software nabízí novou architekturu od designu až po výrobu a poskytuje výzkumným pracovníkům, vývojářům a inovátorům přístup k multimateriálovému vrstvení, orientaci a přesnému nastavení strukturální estetiky.

Technologie PolyJet nyní odemčena
Výkonná metoda aditivní výroby - technologie PolyJet - umožňuje vytvářet 3D objekty s úžasnou přesností. Její bezkonkurenční všestrannost je dána využitím digitálních materiálů, kdy dochází ke smíchání definovaných fotopolymerů uvnitř 3D tiskárny a výrobě řady kompozitů, které splňují průmyslové požadavky. Odblokováním manipulace s materiálovými koncentracemi a strukturami na úrovni voxelu umožňuje GrabCAD Voxel Print vytvářet zcela nové digitální materiály dle specifických potřeb. Konstruktéři nyní mohou vytvářet nejen geometrii, ale i navrhnout vnitřní strukturu materiálu, aby dosáhli lepší integrace funkčnosti a estetiky. Tištěné modely již nejsou definovány pouze vnější geometrií a vlastnostmi, ale také vnitřními vlastnostmi materiálů.

Helena Matalová, MCAE Systems

 
Publikováno: 29. 3. 2018 | Počet zobrazení: 816 článek mě zaujal 148
Zaujal Vás tento článek?
Ano