Rosler MURR2 Schunk

Ekologický plast pro složitý 3D tisk

Výkonný, ve vodě rozpustný podpůrný materiál BVOH (Butenediol Vinyl Alcohol Copolymer), který představila společnost Verbatim, je určen pro rychlý 3D tisk tvarově složitých objektů s převisy pomocí 3D tiskáren s dvěma extrudéry.

 
Na trh již bylo uvedeno několik nových 3D tiskáren s dvěma tryskami, jež umožňují širší využití rozpustných podpůrných materiálů, jako je např. BVOH. To dává větší možnosti designérům zbavit se některých kompromisů při tisku podpůrných konstrukcí na 3D tiskárnách pouze s jednou tryskou. BVOH je snadno tisknutelný materiál se spolehlivými tiskovými vlastnostmi a rychlým rozpouštěním ve vodě, mnohem rychlejším než mají aktuální PVA/PVOH materiály na trhu, což umožňuje designérům realizovat své 3D modely mnohem dříve.
BVOH se tiskne rychlostí až 30 mm/s a disponuje vynikající přilnavostí k nejrůznějším materiálům, zejména PLA, PET a ABS. Po rozpuštění lze odpadní vodu likvidovat do běžné kanalizace s ředěním větším než 20 dílů vody na jednu část BVOH.
„Kvalitní a spolehlivý tisk spolu s rychlostí rozpouštění výrazně posílí používání stolních 3D tiskáren v běžném i profesionálním použití. Verbatim BVOH je velmi spolehlivý a tiskne jako běžný 3D tiskový materiál, což znamená, že i složitější objekty mohou být navrženy a vytištěny ve vysoké kvalitě," řekl Shigeyuki Furomoto, manažer globální centrály společnosti Mitsubishi Chemical Media, pod níž spadá i Verbatim.

 
Publikováno: 28. 2. 2018 | Počet zobrazení: 1035 článek mě zaujal 183
Zaujal Vás tento článek?
Ano