Rosler MURR2 Schunk

Odolný materiál pro aditivní výrobu

Společnost Sabic uvedla na trh nový filament pro aditivní výrobu, který oficiálně představila na veletrhu Formnext 2017 ve Frankfurtu.

 
Nové vlákno pro modelování fúzních depozic, jak zní oficiální charakteristika produktu, má výrazně zlepšovat protinárazovou odolnost ve srovnání se současně dostupnými vlákny tohoto druhu. Materiál je vhodný pro letecké, spotřebitelské a automobilové aplikace, splňuje rostoucí poptávku po vysoce výkonných materiálech pro aditivní výrobu. Uvedením tohoto vysokoaktivního filamentu firma představuje reálné výsledky investice do vývoje diferencovaných materiálů, které zákazníkům pomohou optimalizovat tisk a výkon. Jejím cílem je podpořit trend aditivní výroby jako životaschopného výrobního procesu.
Novinka doplňuje portfolio aditivních výrobních materiálů Sabic, které zahrnují šest vláken pro použití s tiskárnami Stratasys Fortus a rodinu vyztužených sloučenin pro výrobu velkoformátových aditiv. Tyto technologie jsou založeny na vysoce výkonných polykarbonátových (PC), polyetherimidových (PEI), akrylonitril-butadien-styrenových (ABS) a polyfenylenetherových (PPE) technických pryskyřicích, z nichž některé se již řadu let používají pro aditivní výrobu.
 
Publikováno: 28. 2. 2018 | Počet zobrazení: 1093 článek mě zaujal 221
Zaujal Vás tento článek?
Ano