ITS Schunk

Kovosvit sází na automatizaci

Přestože automatizace prožívá ve strojírenství boom, je Kovosvit MAS jediným českým výrobcem obráběcích strojů, který má vlastní divizi automatizace. Ta řeší zakázky komplexně, má totiž obráběcí stroje i automatizaci z vlastní produkce.

 
Historicky první zakázkou, kterou divize MAS Automation realizovala, byla výrobní linka s jedním robotem obsluhujícím 6 frézovacích center pro firmu JK nástroje. Pro své zákazníky navrhují a realizují robotizaci pro jednotlivé obráběcí stroje nebo celé výrobní linky, jejichž obsluhu mají plně na starosti roboti ovládaní softwarem také z Kovosvitu. Nová divize nyní dokončuje robotizované pracoviště pro jihlavskou firmu Bosch Diesel. Že je o automatizaci zájem, dokumentují až dvě evidované poptávky týdně.
Nově dodávané linky jsou již vybaveny vyspělým kamerovým systémem, takže operátor pouze zaveze paletu s materiálem k robotovi, který si materiál na paletě najde sám a postará se o další technologický proces. Cílovým stavem bývá, aby linka dokázala bez zásahu člověka materiál založit do strojů, obrobit, odjehlit, změřit, označit, případně nalakovat a umístit mezi hotové obrobky. Výsledek výroby pak nadřazený software reportuje managementu firmy včetně protokolů o měření. Lidská práce se tak může zúžit na programování strojů a manipulaci se surovým materiálem a s hotovými obrobky.
 
Publikováno: 30. 1. 2018 | Počet zobrazení: 537 článek mě zaujal 94
Zaujal Vás tento článek?
Ano