its murr Schunk

SPS IPC Drives 2017: digitalizace průmyslu v přímém přenosu

Na 1700 národních a mezinárodních dodavatelů z oblasti chytré a digitální automatizace se představí ve dnech 28. až 30. listopadu v Norimberku na 28.  Mezinárodním veletrhu elektrické automatizace SPS IPC Drives. Své produkty zde budou prezentovat vystavovatelé z mladých společností až po prestižní klíčové hráče v oboru.

 
Jak uvedla při představení veletrhu v Praze viceprezidentka společnosti Mesago Messe, organizátora veletrhu SPS IPC Drives, Sylke Schulz-Metzner, v oboru automatizace jsou dobré předpoklady pro konjunkturu a podle prognózy německého Svazu (ZVEI) se čeká jednociferný, středně vysoký růst. Norimberský veletrh se profiluje jako významná mezinárodní platforma představující průkopnické technologie v oboru automatizace a jako zdroj informací a ukazatel nejnovějších trendů v oboru.

Zaměřeno na svět jedniček a nul
Na veletrh, který obsadí na norimberském výstavišti 16 veletržních hal (nově přibyly haly 10/11) je již nyní přihlášeno i 15 vystavovatelů z řad českých firem a tři ze Slovenska. Loňského ročníku se zúčastnilo celkem 63 291 návštěvníků. Z toho 1441 bylo z České republiky, která se tak stala zemí s třetím největším podílem zahraničních návštěvníků.
Hlavním tématem připravovaného 28. ročníku veletrhu SPS IPC Drives je vzhledem k jeho oborovému zaměření logicky Průmysl 4.0. V době digitální transformace jsou dva stěžejní obory - IT a automatizace - stále více propojeny, což se odráží i na letošním ročníku. Kromě speciálních výstav a přednášek představí vystavovatelé také různé produkty a příklady aplikací digitální transformace. K hlavním tématům bude patřit problematika kybernetické bezpečnosti, kterou se bude zabývat mnoho vystavovatelů, již budou ve svých expozicích živě demonstrovat, jak se mohou podniky chránit před kybernetickými útoky.

Inovace nejen v produktech
Letošní veletrh bude rozšířen o některé novinky. K tématům IT bezpečnosti v automatizaci, Smart Production a Smart Connectivity budou poprvé nabízeny i speciální komentované prohlídky. Na nich mohou odborní návštěvníci s vystavovateli přímo diskutovat o možných řešeních chráněné komunikace, stejně jako o v současnosti již používaných produktech, které umožňují inteligentní výrobu. Nově je koncipována i hala 6, věnovaná tématu Software a IT ve výrobě, kde se budou v rámci tematických bloků „Automation meets IT“ a „MES goes Automation“ představovat např. průmyslové webové služby, virtuální vývoj a design produktu, digitální podniková platforma, IT/OT technologie, Fog/Edge a Cloud computing apod.

Nově přidaná hala 10 je zasvěcena uplatnění bezdrátových technologií v automatizaci, hala 3A zase průmyslovému zpracování obrazu, v hale 4A bude představovat své služby Centrum sdružení AMA pro senzoriku, měřicí a zkušební techniku. Nedílnou součástí programového konceptu veletrhu jsou již tradičně odborná průmyslová fóra, a ani letošní ročník není výjimkou: Fóra svazů ZVEI v hale 3A a VDMA v hale 3 i společné fórum „Automation meets IT“ v hale 6 nabídnou kvalitní odborné přednášky a pódiové diskuze.
 
Publikováno: 31. 10. 2017 | Počet zobrazení: 1180 článek mě zaujal 187
Zaujal Vás tento článek?
Ano