Amper Schunk

Inteligentní konzole pro traťovou elektrifikaci

Společnost Alstom představila na mezinárodní výstavě železničních zařízení, systémů a služeb Railtex v Birminghamu nový konzolový nosník elektrického vedení CLever pro britskou železniční síť Network Rail.

 
Konzole CLever je novinka navržená Centrem excellence firmy Alstom pro elektrizační komponenty se sídlem v italském Lecco a je určena pro železniční dopravní sítě o standardech 3 a 25 kV. Inovativní konzole pro hlavní železniční trasy nabízí rozsáhlé možnosti konfigurace, snadnou instalaci a údržbu. Poskytuje spolehlivý výkon a dodávky elektřiny při rychlostech až do 300 km.h-1. Lehká konzolová konstrukce s minimálním počtem dílů se velmi snadno instaluje. Tím umožňuje bezpečnější ruční manipulaci, má minimální požadavky na údržbu a v neposlední řadě je i cenově dostupnější.
Novinka umožňuje vysokou nastavitelnost, a to jak vodorovně, tak i vertikálně, s velkým počtem konfigurací. Oproti dosavadním běžně používaným řešením nabízí CLever nižší hmotnost - trubka a hlavní části jsou vyrobeny z hliníkové bezešvé slitiny a s průřezem navrženým pro optimální snížení hmotnosti a zvýšení mechanické pevnosti. K výhodám nově představeného řešení patří i snadná a rychlá instalace díky nižšímu množství dílů a jejich zaměnitelnosti - snižuje dobu montáže a nastavení až o 40 %. Redukované množství a zaměnitelnost dílů vede k výrazně snazší údržbě a ke snížení materiálových zásob. Výrobce nabízí také verzi se sníženým zatížením pro použití na mostních nájezdech.
 
Publikováno: 2. 8. 2017 | Počet zobrazení: 764 článek mě zaujal 129
Zaujal Vás tento článek?
Ano