Amper Schunk

CHVALIS - hydraulika pro železnice

Společnost CHVALIS po více než 15leté intenzivní spolupráci s předními českými výrobci kolejových vozidel je schopna vyvinout a následně dodat přesně na míru řešení hydraulického systému pro dieselové lokomotivy i pro pomocné a trakční pohony motorových vozidel.

 

U složitých technických zařízení, jako jsou dopravní prostředky, vždy záleží na bezchybné funkci jednotlivých součástek nebo modulů. Speciálně u silně namáhaných součástí, jako třeba u hydraulických systémů pomocných i trakčních pohonů motorových vozů. Pomocnými pohony, které firma dodává, se rozumí pohony kompresorů (pístového či lamelového) pro výrobu stlačeného vzduchu, pohony ventilátorů chlazení spalovacího motoru nebo alternátorů pro výrobu elektrické energie 3 x 400 V 50 Hz.
Kromě toho se CHVALIS specializuje na velmi sofistikovaná řešení v oblasti trakčních pohonů kolejových vozidel různých výkonů v požadovaných konfiguracích jízdních režimů s možností přiřazení dalších paralelních systémů pro obslužná zařízení daného drážního vozidla.

Servis a školení servisních mechaniků
Již léta věnuje CHVALIS vysokou pozornost budování vlastních lokálních servisních středisek a tzv. prodejních center, která má nyní vhodně rozmístěna na území České republiky - kromě sídelného centra v Hoštce jsou další v Liberci, Rokycanech, Sušici, v Českých Budějovicích a v Prostějově. Centra pomáhají zabezpečit nepřetržitý 24hodinový záruční a pozáruční servis nejen na vlastní dodané hydraulické systémy, ale i na jiné systémy zákazníka. Servisní služba je poskytována non-stop s okamžitě dostupnými náhradními díly.
Pro zajištění vysoké profesní kvality a odborného růstu servisních mechaniků firmy je využíváno vlastního vzdělávacího školicího střediska, které bylo vybudované za podpory dotačních programů EU a certifikované společnosti Parker Hannifin Corp. Servisní mechanici jsou pak schopni bezchybně zabezpečit požadovaný nepřetržitý záruční a pozáruční servis pro dodané hydraulické systémy kolejových vozidel.
Kromě školení vlastních zaměstnanců nabízí CHVALIS i odborně zaměřená školení pro zákazníky - pro pracovníky údržby firem, které vlastní a provozuji motorové vozy a lokomotivy a zabezpečují si sami předepsaný pozáruční servis a údržbu. Navíc je v nabídce i možnost odborného školení přímo u zákazníka pro jím vybrané kmenové zaměstnance. Školení se provádí v prostorách zákazníka na jeho provozovaném kolejovém vozidle.

Spolupráce se školami a učilišti
Současný nedostatek kvalifikovaných pracovníků nutí firmy hledat schopné technicky zaměřené lidi, kde se dá. Některé společnosti si založili vlastní učiliště nebo lycea, aby vychovávali nastupující generaci k technickým oborům. Společnost CHVALIS si také uvědomuje důležitosti tohoto problému a již v roce 2006, kdy bylo otevřeno školicí středisko v Hoštce, započala velice těsnou spolupráci s Průmyslovou školou Ústí nad Labem. Studenti třetích ročníků z této školy ve vybraných oborech pravidelně každý rok navštěvují školicí středisko a absolvují odborný kurz „Základy hydrauliky“, přičemž v případě úspěšné zkoušky získají mezinárodně uznávaný certifikát firmy Parker Hannifin Corp.

„Pevně věřím, že naše hydraulické systémy díky svým výhodám a kvalitám budou i nadále tou nejlepší volbou pro řešení problematiky pomocných i trakčních pohonů motorových vozů a lokomotiv."
Milan Chvalina, ředitel a jednatel společnosti

 
Publikováno: 1. 8. 2017 | Počet zobrazení: 916 článek mě zaujal 148
Zaujal Vás tento článek?
Ano