Schunk

Kompaktní dotykový panel s širokoúhlým displejem

Firma Panasonic uvedla novinku v podobě tenkého dotykového panelu GT707, který je vybaven širokoúhlým displejem s poměrem stran 16 : 9. V porovnání s klasickým displejem 4 : 3 nabízí o třetinu větší plochu a hloubku pouze 34 mm.

 
Tyto tenké panely řady GT707 s kompaktním tělem patří mezi nejtenčí ve své kategorii. Barevný TFT displej disponuje vysokým rozlišením, podporou 65 536 barev a LED podsvětlením. Virtuální tlačítka, vstupní/výstupní prvky, texty i obrázky jsou velmi ostré. Přední část panelu má krytí IP65.
Nový model GT nabízí 16krát více barev a 5krát větší rozlišení než např. GT32T-R.
Nastavením optimálního jasu a kontrastu lze dosáhnout nadstandardní čitelnosti.

Rozhraní, software a další funkce
Panel GT707 je v již v základu vybaven USB portem. Funkce „Through function”, kterou Panasonic instaluje do svých panelů, umožňuje připojení počítače pro programování pouze jedním kabelem. Díky tomu lze velmi snadno ladit a programovat jak PLC tak dotykový panel GT. Novinka může být také využita pro kontrolu nebo programování připojeného PLC.
K vytváření projektů pro dotykový GT707 se používá uživatelsky přívětivý software GTWIN, který obsahuje už předdefinované objekty, s jejichž pomocí lze vytvořit intuitivní a jednoduše použitelné rozhraní. Pro další využití funkcí HMI je možné použít SD paměťovou kartu, díky které se dají zálohovat nebo přenášet veškerá data – to může být např. firmware GT, obrazovky, receptury nebo programy pro připojené PLC.
Dotykový panel GT707 nabízí jednoduchý způsob, jak zjistit stav všech připojených zařízení. Přes funkci monitoring zařízení pak lze vidět např. stav PLC, a není tak nutné připojovat počítač - stačí jenom spustit monitoring zařízení z hlavního menu. Vše lze komfortně definovat - není potřeba cokoliv složitě programovat.

Klíčové parametry:
- 7palcový TFT displej,
- rozlišení 800 x 480 bodů,
- plocha displeje 153,5 x 85,6 mm,
- 65 536 barev,
- LCD displej s LED podsvícením s dlouhou životností,
- krytí IP65,
- slot na SD paměťovou kartu,
- funkce hodiny a kalendář.

Panely se nejlépe hodí pro malé a střední stroje, u kterých je potřeba vše vizualizovat, ovládat a sledovat přímo v provozu.

Vysoká kvalita a dlouhá životnost
Nové dotykové panely splňují veškeré požadované mezinárodní standardy a předpisy. Stejně jako všechny produkty Panasonic, tak i dotykové panely jsou intenzivně testovány nad rámec běžných provozních podmínek. Dílčí komponenty a použité materiály jsou pečlivě vybírány tak, aby byla zaručena maximální kvalita a dlouhá životnost. /lb/
 
Publikováno: 31. 7. 2017 | Počet zobrazení: 1024 článek mě zaujal 158
Zaujal Vás tento článek?
Ano