Schunk

Retrofit i pro starší stroje

Pro identifikaci nástrojů kvůli nesprávnému přiřazení přichází společnost Balluff s řešením Easy Tool-ID pro zavedení systému správy nástrojů. Jde o cenově výhodný systém, který je vhodný i pro stávající stroje.

 
Díky využití techniky Industrial RFID, aby nedocházelo k nesprávnému přiřazení nebo absenci nástroje, se zvýší efektivita výroby a optimalizuje se využití nástrojů v provozu. Navíc se tím vyloučí výroba neshodných výrobků, které je třeba odstranit z dalšího zpracování nebo je opravit, způsobená nesprávným nastavením nástroje.
Easy Tool-ID umožňuje jednoduché vylepšení, které se velmi snadno nainstaluje a nakonfiguruje. Co je k tomu potřeba, je port USB (expandér klávesnice) na obráběcím stroji a seřizovacím přípravku. Data jsou ze seřizovacího přípravku zapisována prostřednictvím RFID do nástroje, a pak prostřednictvím Easy Tool-ID předávána do systému obráběcího stroje. Eliminuje se tak ruční zadávání, výrazně se zkrátí doba nastavení a omezí riziko nesprávného seřízení. Systém se skládá z držáku nástroje s integrovanou čtecí/zapisovací hlavicí, procesorové jednotky, mikrokontroléru a napájecí jednotky.
Princip funkce i obsluha je velmi jednoduchá - v seřizovacím přípravku je každý nástroj změřen a jeho data (např. průměr a poloměr) jsou zapsána do nosiče dat na stopce nástroje. Uživatel jen přinese nástroj ke stroji a umístí jej do držáku nástroje, pak stiskne tlačítko. Systém automaticky přečte data (místo ručního zadání korekcí) a prostřednictvím Easy Tool-ID je přenese do řídicího systému stroje. Výhodou je, že díky tomuto systému identifikaci nástrojů lze modernizovat i starší stroje.
 
Publikováno: 31. 7. 2017 | Počet zobrazení: 1052 článek mě zaujal 172
Zaujal Vás tento článek?
Ano