Schunk

Optický přístroj pro kontrolu kvality výroby

Tento 3D skener Atos Capsule od německé firmy Gom je založený na projekci pruhů světla a určen pro digitalizaci povrchu objektů a rozměrovou kontrolu geometrie. Vyniká vysokou přesností a zachycením velmi malých detailů, proto je vhodný pro zabezpečení jakosti výroby malých až středních dílů.

 

Skener, který disponuje malými rozměry senzoru, nízkou hmotností a krátkou vzdáleností skeneru od měřeného dílu,  je možné využít např. pro kontrolu ozubených kol, turbínových lopatek nebo plastových dílů. Kromě dnes už standardního vyhodnocení odchylek pomocí celoplošné barevné mapy se automaticky vyhodnocují i detailní informace o geometrii dílu jako jsou např. GD&T nebo délkové rozměry.
Novinka v sobě spojuje technologie využívající projekci modrého světla a princip vícenásobné perspektivy (Triple technologie). Unikátní design určený pro průmyslové prostředí poskytuje optimální ochranu proti prachu a stříkající vodě. Díky pouzdru chránícím objektivy dosahuje skener vysoké stability procesu měření jak při ručním měření, tak i v automatizovaných aplikacích.
Systém je možné použít ve standardizovaném komplexním optickém 3D měřicím stroji, tzv. Atos ScanBox, pro automatizovanou kontrolu kvality výroby. Podle velikosti měřeného dílu nebo nároků aplikace lze 3D skener flexibilně konfigurovat. Navíc při kombinaci s přídavným senzorem Atos Plus se ještě zvýší celková přesnost systému a také se časově zefektivní proces měření více dílů najednou.
3D skener, který v Česku rozšiřuje společnost MCAE Systems, distributor německé firmy Gom, je nabízen ve dvou verzích. Ty se liší rozlišením kamer a s tím související schopností zachytit různé úrovně detailů na měřeném díle. Varianta 8M má rozlišení 8 mil. bodů na jeden záběr, varianta 12M pak 12 mil. bodů. Obě varianty mají výměnné objektivy, díky čemuž je možné měnit měřicí objem (velikost záběru) dle požadované aplikace. /hm/

 
Publikováno: 27. 3. 2017 | Počet zobrazení: 1072 článek mě zaujal 158
Zaujal Vás tento článek?
Ano