murr Schunk

Displej proti šmírování

Philips představil velkoformátový 27“ monitor s webkamerou uloženou v rámečku displeje, která se vysouvá jen v případě potřeby. Snižuje tak riziko neoprávněného zneužití hackery ke sledování provozu před monitorem.

 
Webkamery se staly populárním prostředkem komunikace na síti po celém světě, a řada firem této možnosti využívá pro videokonference, nahrazující časově náročné služební cesty a fyzické setkávání účastníků, stejně jako domácí uživatelé pro komunikaci přes Skype apod. „Každá webová kamera je však i jakýmsi oknem do podniku a při hackerském průniku by mohla být použita k vytvoření neoprávněného přístupu. S rostoucím vědomím potenciálně ohrožených míst v bezpečnosti si proto mnoho uživatelů nepřeje, aby webkamera celý den mířila na jejich pracovní stůl,” řekl František Koutník, country manager společnosti MMD pro ČR a Slovensko. Philips se rozhodl tento problém elegantně vyřešit pomocí pohyblivé kamery, která se podle potřeby během meetingů vysune, jinak zůstává skrytá.
Nový 27” model 272B7QPTKEB nabízí kromě této „vychytávky“ také špičkové parametry a funkce, jako např. obraz s Quad HD rozlišením s 2560 x 1440 body, nebo rychlé USB 3.0 pro svižnější přenos dat. Díky ultra úzkému rámečku je prostor na obrazovce maximální, IPS panel zajišťuje extra široké pozorovací úhly. Novinka disponuje i řadou speciálních funkcí, zvyšujících produktivitu. Monitor podporuje funkci Daisy Chaining, umožňující propojit dohromady několik zařízení za použití jediného připojení mezi každými dvěma z nich. Výhodou je vyšší produktivita a bezproblémový multitasking. Další monitory s vysouvací webkamerou budou následovat v průběhu letošního roku, např. s úhlopříčkou 24“ nebo s UHD rozlišením.
Monitor rovněž nabízí velice nízkou energetickou spotřebu - technologie PowerSensor je schopná poznat, jestli někdo sedí před monitorem, a pokud se uživatel vzdálí, automaticky sníží jas obrazovky. Jen samotná tato funkce může podle výrobce snížit výdaje za elektřinu až o 80 % a zároveň prodloužit životnost monitoru. Ani úspornost, stejně jako chytrá ochrana před šmírováním ovšem není zadarmo, a v tomto případě je vyčíslena sumou téměř 20 tis. Kč.

 
Publikováno: 30. 11. 2016 | Počet zobrazení: 1458 článek mě zaujal 302
Zaujal Vás tento článek?
Ano