Rosler MURR2 Schunk

Technologie obrábění a vývoj obráběcích kapalin pohledem tradičního českého výrobce

Dnes používané obráběcí kapaliny mísitelné s vodou uvedené v portfoliu společnosti PARAMO, prochází neustálým procesem vývoje. 

 
Společnost PARAMO nabízí širokou škálu vysoce výkonných obráběcích kapalin, a to jak minerálních, polosyntetických tak syntetických. Jednou ze syntetických obráběcích kapalin společnosti PARAMO je PARAMO SYNT 220. 
PARAMO SYNT 220 je syntetická obráběcí kapalina neobsahující minerální olej. Je dokonale rozpustná ve vodě a s vodou tvoří stabilní roztok. Svým složením se chová šetrně k životnímu prostředí a její provoz vede ke zlepšení pracovních podmínek a pracovního prostředí. Používá se v koncentraci 3 až 5 % a je určena pro všechny operace obrábění prováděné broušením, tedy nástroji, kde není přesně definována jeho geometrie. Její ideální technologické vlastnosti se projeví zejména při broušení tepelně zpracovaných (kalených) ocelových dílů. Je vhodná pro broušení i běžných tepelně nezpracovaných ocelí a ostatních kovových materiálů. V případě obrábění nástroji s přesně definovanou geometrií břitu je použitelná pouze při operacích prováděných snadno obrobitelných materiálů, které disponují přirozenou mazivostí (šedá a tvárná litina, výjimečně).

Charakteristické vlastnosti kapaliny PARAMO SYNT 220 jsou především dokonalou rozpustnost ve vodě, kde tvoří transparentní roztok. Má vynikající chladicí, penetrační, oplachovací a čisticí schopnost. Její předností je téměř okamžitá sedimentace oplachovaných a unášených pevných částic. Vyznačuje se značnou mikrobiální stabilitou znamenající dlouhodobou provozní životnost. Má dobré protikorozní vlastnosti, velmi dobrou smáčivost a odlučivost cizího oleje a minimální sklon k pěnění.

 
Publikováno: 30. 11. 2016 | Počet zobrazení: 1465 článek mě zaujal 297
Zaujal Vás tento článek?
Ano