its murr Schunk

Softwarová řešení podporující Průmysl 4.0

V druhé polovině září se v hotelu Luna na Vysočině, uskutečnila odborná konference IT Forum 2016. Již tradičně se zde sešli techničtí a výrobní ředitelé firem společně s vedoucími pracovníky TPV, řízení jakosti, konstrukce, vývoje a IT specialisty. Jednalo se o produkty softwarového řešení pořadatelské společnosti TD-IS, řešení společností Autodesk a Oracle.

 
Zástupci partnerské firmy Austodesk, mimo jiné, představili novinky pro podporu inovací jako například Fusion 360, moderní cloudový nástroj pro návrháře a konstruktéry a změny v uspořádání produktových sad - nově v Autodesk Collection pro strojírenství a výrobu, architekturu a stavebnictví a pro mediální a zábavní průmysl. 
Sada Product Design Collection pro strojírenství tak nahrazuje obě původní sady Product Design Suite a Factory Design Suite, a navíc zahrnuje verze produktů z původních sad edice Ultimate!
Na konferenci se také  prezentovali zástupci z řad zákazníků. Např. ve firmě Howden ČKD Compressors implementovala TD-IS PLM jako nutnou podmínku na cestě k Průmyslu 4.0, ve společnosti Továrny hasicí techniky (THT Polička) dokončila projekt nazvaný „Smart factory začíná vývojem“ s produkty Autodesk.
Jednou z mnoha dalších zajímavých prezentací byla živá ukázka Optimalizace sériové výroby využití nástrojů pro analýzu a simulaci výrobních procesů. Proč optimalizovat? Protože je nutno reagovat na změny a požadavky trhu a rychlejší změny s méně chybami tvoří konkurenční výhodu!
 Nejčastěji používaná řešení jsou AutoCAD a Excel. Specializované systémy jsou sice výkonné, mnohdy ale pro dané použití zbytečně robustní, nákladné a jejich zavedení je složité. Prezentované řešení Optimalizace malosériové a sériové výroby s využitím nástrojů ERP EasyTechnology (může být ale i s jiným ERP systémem) a Cloudové aplikace Autodesk Process Analysis (AutoCAD s Factory Utility - 2D layouty a Inventor s Factory Utility - 3D layouty) je efektivnější a dostupné.
Bohužel na ostatní zajímavosti z IT Fora nezbylo místo, ale kolegové z TD-IS se o ně s vámi rádi podělí při osobních setkáních, při seminářích a webinářích, které pořádáme každý měsíc. 
 
Kontaktujte nás a dozvíte se více!
Lenka Medková, TD-IS

 
Publikováno: 29. 11. 2016 | Počet zobrazení: 1228 článek mě zaujal 204
Zaujal Vás tento článek?
Ano