its murr Schunk

Balluff: Novinky z oblasti optoelektronických snímačů a průmyslové identifikace

Společnost Balluff na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně představí kromě tradiční nabídky indukčních, kapacitních, magnetických, optoelektronických snímačů a přístrojů k odměřování polohy také systémová řešení pro připojení snímačů prostřednictvím průmyslových sběrníc s využitím rozhraní IO-Link. Dále budou představeny tři technické novinky. 

 
Jednou z prezentovaných novinek je laserová řada optoelektronických snímačů BOS 18M Laser pro snímání objektů s vysokou přesností. Další novinkou jsou kompaktní robustní snímače řady BOS 21M s potlačeným pozadím. Z oblasti průmyslové identifikace budou představeny nové  průmyslové čtečky čárových kódů řad BVS HS-P a BVS HS-Q. 

BOS 18M Laser - technika pro snímaní s vysokou přesností  
Novou řadu optoelektronických snímačů BOS 18M Laser charakterizují dlouhé dosahy (0 až 60 m) a absolutní přesnost při snímání malých dílů. Tato řada disponuje Laserem Třídy 1 a je dostupná s axiálním nebo radiálním výstupem světla. Snímače jsou dostupné ve všech režimech snímání: v difúzní, reflexní nebo v jednocestné optické závoře. Zaostřený světelný paprsek je nepřehlédnutelný i na dlouhé vzdálenosti. Robustní kovové pouzdro umožňuje tyto snímače použít i v náročných průmyslových podmínkách. 

 
 
 
 
 
 
BOS 21M - difusní snímač s potlačeným pozadím 
Kompaktní a robustní. To jsou nové snímače řady BOS 21M s potlačeným pozadím. Nejmodernější snímačové technologie a robustní kovové pouzdro s krytím IP67 vytváří ty správné předpoklady pro všestranné použití v oblasti robotiky a automatizace, ale i pro náročná průmyslová prostředí. Tyto snímače jsou dostupné ve variantách s laserovým nebo červeným světlem. Jasné a silné červené světlo je vhodné pro spolehlivé snímání i tmavých objektů - např. v balicím průmyslu se snímací vzdáleností 1 až 400 mm. Varianta s laserovým paprskem snímá na vzdálenost 1 až 250 mm i ty nejmenší objekty s absolutní přesností. Pomocí nastavitelného potenciometru je zabezpečeno rychlé nastavení, jednoduchý a ekonomický provoz snímače. Široký rozsah příslušenství, jakým jsou montážní držáky, příchytky a rybinové svorky, umožňuje nastavitelnou montáž snímače do prakticky libovolné polohy.  

BVS HS-P - průmyslové čtečky čárových kódů 
Čtečky čárových kódů řady BVS HS-P jsou určeny pro čtení 1D a 2D kódů v náročných aplikacích průmyslového prostředí. Vymezují nový standard pro průmyslové ruční čtečky a poskytují výjimečné schopnosti optimalizované pro průmyslové aplikace s vysokou intenzitou snímání. Čtečky řady BVS HS-P jsou vyráběny ve dvou variantách HDW a DPW. HDW čtečkami mohou být čteny všechny varianty kódů s vysokým rozlišením (2,5 mil. pro 1D kód) včetně velkých ploch (až do Letter format / DIN A4) ze vzdálenosti až 70 cm. DPW čtečka je optimalizována pro 80 % všech značek / kódů, které jsou součástí produktu. Obě varianty čteček nabízejí průmyslový standard krytí IP65 a odolají opakovanému pádu z výšky 2 m. Toto vše zajišťuje spolehlivé používání v logistice, skladování i ostatních vysoce náročných podmínkách. Obě varianty nabízí kabelový nebo bezdrátový typ připojení. Bezdrátové modely poskytují uživatelům maximální mobilitu až do 100 metrů od základnové stanice.

Čtečky BVS-HS-Q - ekonomické řešení pro sklady a logistiku 
Čtečky čárových kódů řady BVS HS-Q přináší ekonomické řešení pro sklady a logistiku s dobrým poměrem cena/výkon. Tyto čtečky snímají všechny 1D, 2D a složené čárové kódy včetně PSČ v libovolné orientaci (nakloněné až do 40°) ze vzdálenosti až 40 cm. S krytím IP42 a vynikající odolností proti pádu jsou ideální pro snímání kódů na dokumentech nebo etiketách. Mezi další funkce patří: snímání z monitoru, displeje s mírně reflexním pozadím a také za pohybu. Používání ergonomických a uživatelsky přívětivých čteček s nízkou hmotností (200 g) je intuitivní a jednoduché. Potvrzení úspěšného sejmutí kódy je indikováno zvukovým signálem, LED signalizací na čtečce a také projekci LED signalizace na čteném kódu.

 
Publikováno: 29. 11. 2016 | Počet zobrazení: 1184 článek mě zaujal 174
Zaujal Vás tento článek?
Ano