murr Schunk

V hlavní roli: úkosování

Dopracování úkosů na řezných hranách je nutností až u 60 % všech výpalků. Nejčastěji se jedná o úkosy pro svár, kamenické rohy ve stavebnictví či tvarové výřezy v obalovém průmyslu. Společnost MicroStep, jehož OEM partnerem pro český trh je firma AWAC, přináší novinky z nabídky strojů pro úkosování.

 
Poslední trendy v dělení materiálů plazmou, autogenem, fiber laserem nebo i vodním paprskem proto směřují ke speciálním aplikacím pro řezání s 3D rotátorem. Tato technologie umožňuje řezat deskový materiál rovnou s požadovaným úkosem. Rotátor se také uplatní při řezání trubek, profilů nebo kopulí. 
Pro zajištění přesného pohybu řezací hlavy v prostoru se osvědčil unikátní systém ACTG - automatické kalibrace řezného nástroje pro adaptivní kompenzaci úkosů (ABC), která umožňuje vysokou přesnost nástroje. Kromě adaptivní kompenzace úkosů nabízí tento systém také takzvanou kompenzaci ABP, neboli dodatečné úkosování. Tento typ úkosování se používá dodatečně po vyřezání dílu ve 2D (na kolmo) na jiném stroji případně jinou technologii (pokud již tloušťka materiálu přesahuje technologické možnosti daného způsobu řezání úkosů). ACTG kalibrační jednotka je použitelná pro vícero technologií, plazmovým a laserovým řezáním počínaje a řezání vysokotlakým vodním paprskem konče. 
Důležitou součástí technologií je i dodávaný řídicí systém iMSNC. Mezi jeho funkce patří také informační reporty o stroji, uvedení časů provozu, informace o využitelnosti materiálu, podklady pro ekonomické kalkulace zakázek a mnohá další vylepšení.
 
Potřebujete mít stálý přehled o výrobě?
Další novinkou je MPM (MicroStep Production Management). Jde o kompletní systém řízení výroby. Je výhodný všude tam, kde se přechází od kusové výroby na výrobu řízenou. Díky tomuto systému, jež je napojen na informační systém firmy, lze sledovat přesně tok materiálu výrobou, od přijetí polotovaru na sklad po expedici výrobku ven z firmy.
Nejen tyto novinky, ale mnohé další výhody lze nalézt u strojů firmy MicroStep. Ačkoli se jedná o do určité míry sériově vyráběné stroje, jejich neopomenutelnou výhodou je možnost individuální úpravy přesně podle požadavků zákazníka.
OEM partnerem firmy MicroStep pro ČR je společnost AWAC
 
O firmě
Firma AWAC patří počtem strojů mezi největší evropská zakázková pracoviště v oblasti dělení materiálů vysokotlakým vodním paprskem. Více jak 25 let zkušeností s touto technologií firmě umožňuje plnit zadání zákazníků a to nejen na provozovně v Praze, ale také v Brně a Plzni.
Filozofií firmy je dodávat zákazníkovi vysoce kvalitně zpracované výřezy ve 2D či 3D podle jeho zadání a požadavků. Samozřejmostí je možnost řezat výrobky s eliminací úkosů. Stálý důraz je kladen na kvalitu a rychlost zpracování zakázky. Pokud se zákazník rozhodne pro koupi své vlastní technologie, AWAC nabízí rozmanité spektrum CNC dělicích strojů s různými technologiemi, širokou škálou náhradních a spotřebních dílů. Samozřejmostí je odborně prováděný záruční i pozáruční servis včetně školení.

 
Publikováno: 29. 11. 2016 | Počet zobrazení: 1411 článek mě zaujal 215
Zaujal Vás tento článek?
Ano