murr Schunk

Nová generace elektrodových svařovacích přístrojů TransPocket - Funkčnější a energeticky efektivnější než dříve

Společnost Fronius, která je specialistou na svařovací techniku, uvádí na trh novou generaci jednofázových elektrodových svařovacích přístrojů - TransPocket 150 a 180. Jde o inovované výrobky s výbornými výsledky ve svařování a vyšším rozsahem funkcí, které jsou obzvlášť energeticky úsporné. Digitální rezonanční invertor je navíc zárukou dokonalých svařovacích vlastností pro mnoho typů elektrod. 

 
Přístroje TransPocket 150 a 180 nahradí osvědčené výrobky TransPocket 1500. Model TransPocket 180 je navíc prvním jednofázovým 180A elektrodovým svařovacím přístrojem. Ruční svařovací přístroje jsou koncipovány zejména pro elektrodové svařování a mohou pracovat s obalenými elektrodami o Ø až 4,0 mm. Přístroje této nejnovější generace jsou mimo to vhodné i pro svařování TIG do 220 A: Uživatelé mají k dispozici novou přípojku TMC a svařovací hořák s funkcí Up/Down, pomocí které lze nastavit svařovací proud na hořáku. Svařování TIG s novým přístrojem TransPocket je možné v dvoutaktním i čtyřtaktním režimu a také jako pulzní svařovací proces.
Nové přístroje TransPocket poskytují vynikající výsledky svařování nezávisle na svařovacím postupu. Digitální regulátor přizpůsobuje charakteristiku svařovacího zdroje typu použité elektrody. Výsledkem jsou vynikající svařovací vlastnosti, které se projeví především optimalizovaným zapalováním elektrody nižším zkratovým proudem a menší tvorbou rozstřiků během svařovacího procesu. 
Vysoké rezervy napětí v každém pracovním bodě umožňují velmi stabilní oblouk. Skutečnou inovací je navíc technologie PFC: Tato automatická korekce účiníku  přizpůsobuje odběr proudu svařovacího zdroje sinusovému síťovému napětí a zajišťuje nižší odběr proudu. Díky tomu přístroj pracuje obzvláště energeticky efektivně a rušivé zpětné účinky na elektrickou síť jsou minimální. Navíc je možné využít dlouhé síťové vedení.
Společnost Fronius optimalizovala také design nové řady svařovacích přístrojů. Díky stabilnímu a robustnímu plastovému krytu jsou přístroje vhodné pro všechny oblasti použití. Citlivá elektronika je optimálně chráněna proti prachu a vlhkosti. Ochranu zajišťují také pevně integrovaný prachový filtr a vylepšené chlazení, které proudem vzduchu brání znečištění citlivých tištěných spojů. Ergonomická madla usnadňují manipulaci a chráněný 7segmentový displej je dobře čitelný za všech světelných podmínek. Uživatelské rozhraní je jednoduché a intuitivní, přesto nabízí celou řadu možností nastavení. Kromě ochrany servisního rozhraní, které umožňuje snadné načtení systémových informací a aktualizací speciálních charakteristik, zajišťuje optimalizovaný plášť také snadnou údržbu přístroje.
TransPocket 180 je k dostání také ve vícenapěťové variantě. Díky tomu lze tento jednofázový
 přístroj flexibilně provozovat se síťovým napětím od 96 do 265 V, což představuje velkou výhodu pro uživatele, kteří používají různé elektrické sítě. Vzhledem ke kompaktní a odolné konstrukci je TransPocket ideálním zařízením také pro mobilní použití na stavbách.

 
Publikováno: 29. 11. 2016 | Počet zobrazení: 1195 článek mě zaujal 199
Zaujal Vás tento článek?
Ano