murr Schunk

Chlazení přímo na břit „DirectCooling“

Při upichování a zapichování, zejména u obtížně obrobitelných materiálů, jsou břity nástrojů vystaveny vysokému mechanickému i tepelnému zatížení. Bezpodmínečně je tudíž nutné zajistit efektivní chlazení až do místa řezu. Z tohoto důvodu vybavila společnost WNT, která se specializuje na třískové obrábění, svůj osvědčený a univerzálně použitelný upichovací a zapichovací systém SX dvojitým vnitřním chlazením. 

 
Systém DirectCooling (DC-SX) je zárukou optimalizace pracovních teplot i ideálního odvádění třísek a garantuje tak dosud nebývalou procesní spolehlivost.
 
Optimalizací k vyšší efektivitě a provozní spolehlivosti
Jednobřitý nový upichovací systém DC-SX od společnosti WNT je optimální volbou pro upichování, zapichování a podélné soustružení. Široké aplikační použití do téměř všech obráběných materiálů umožňuje rozšířený výběr břitových destiček v programu WNT, kde jsou k dispozici i nové řady z programu Dragonskin. Díky dvojnásobnému vnitřnímu přivádění chladicího média sbírá nyní tento systém pozitivní body prostřednictvím velmi efektivního chlazení, vyšší procesní bezpečnosti a zejména vyšší životností nástroje. Upichovací nástroj (planžeta) disponuje dvěma chladicími kanálky - jeden nad a druhý pod břitovou destičkou - které zajišťují maximální možné chlazení přímo u řezné hrany. Tím lze dosahovat i podstatně vyšších řezných parametrů. Jelikož paprsek chladicího média směřuje přímo do epicentra vytváření třísky, zajistí se navíc i ideální kontrola třísky. Ani v případě hlubokých úpichů a zápichů se intenzita chlazení břitů nesníží a chladicí médium bezvadně odvádí třísky z místa obrábění. Ve srovnání s tradičními metodami vnějšího chlazení se tímto způsobem zabrání zasekávání třísek či poškození břitu. Díky procesu vnitřního chlazení se rovněž optimalizuje výsledek vlastního obrábění, protože lze touto cestou minimalizovat i vymílání a vytváření nárůstků na břitu. 

Vysoký průtokový objem chladicího média i při nízkých provozních tlacích
I v případě přímého srovnání s konkurenčními systémy vnitřního chlazení přesvědčí systém DC-SX od firmy WNT svojí efektivitou. Předávací otvor přechází přímo do obou chladicích kanálků, čímž je zajištěný kontinuální průtok i objem chladicího média, a to i v případě nízkých provozních tlaků. Díky tomu se v rámci zkušebního provozu s využitím systému od firmy WNT dosáhlo stabilního objemu proudicího chladiva 3,84 l/min. protékajícího pod tlakem 10 barů, zatímco se u nejlepšího z konkurenčních produktů zaznamenal průtokový objem činící pouhých 2,76 l/min. Podstatně vyšší průtok realizovaný u systému DC-SX je zárukou konstantní a současně ideální pracovní teploty, čímž se podstatně prodlužuje životnost nástrojů a zároveň je zajištěna enormní procesní spolehlivost. 
 
Otěruodolný těsnicí šroub pro snadnou montáž 
Těsnicí šrouby používané u systému DC-SX, které slouží pro utěsnění předávacího otvoru na vnější straně planžety, vykazují rovněž delší životnost. Šrouby Torx Plus se nyní vyrábějí z oceli a jsou proto značně odolnější proti zlomení a vychození než předchozí typ šroubů z hliníkové slitiny. Těsnění spoje zajišťuje měděný kroužek, který je nalepený pod hlavičkou Torx šroubu. Tímto je montáž šroubu velmi usnadněná a rychlá. Ve srovnání s konkurencí je to velká výhoda, jelikož jiné systémy se skládají z až tří jednotlivých dílů a manipulace se šroubem je zbytečně složitá a zdlouhavá. 
 
Držáky pro upichovací planžety pro optimální předávání chladicího média 
K upichovacím planžetám DC-SX nabízí firma WNT držáky, které jsou vybavené speciálním místem, jenž umožňuje předávání chladicího média v celé oblasti nastavení upichovací planžety dle pracovní hloubky. Stávající program VDI držáků pro planžety určených pro čelní revolverové hlavy již umožňuje vnitřní přivádění chladicího média. Společnost WNT nyní tuto produktovou paletu ještě dodatečně rozšířila o další typy. Do této produktové palety se nyní nově zakomponovaly VDI držáky pro planžety určené pro obvodové revolverové hlavy. Na přání dodáváme i držáky pro upichovací bloky určené pro systém upichování DC-SX. Držáky jsou kompatibilní i s veškerými upichovacími planžetami bez vnitřního přivádění chladicího média.
 
Informace o produktu a objednávání
V podobě systému DC-SX zakomponovala firma WNT do svého rozsáhlého produktového katalogu, který zahrnuje více než 45 000 položek, nový a současně progresivní výrobek, který nesmí chybět ve výbavě žádného podniku, jenž se zabývá upichováním a zapichováním. Systém DC-SX lze univerzálně používat na veškerých typech soustruhů a představuje optimální volbu pro obrábění malých a středních dílů. Vedoucí výroby a technologové, kteří si chtějí svůj život poněkud usnadnit při řešení složitých procesů obrábění, si mohou systém DC-SX objednat buď telefonicky s využitím bezplatné linky 800 555 666 pro CZ a 0800 606 666 pro SK, nebo v e-shopu WNT na stránkách www.wnt.com. Pokud si tento produkt objednáte do 19.00 hod., pak vám jej v souladu s naším standardem Servis2, dodáme již následující pracovní den.
Pro znázornění funkčního principu upichovacího systému DC-SX nabízíme i příslušné produktové video, které též najdete na našich webových stránkách.   

 
Publikováno: 29. 11. 2016 | Počet zobrazení: 1322 článek mě zaujal 219
Zaujal Vás tento článek?
Ano