murr Schunk

GibbsCAM - CAD/CAM software pro produkční obrábění

GibbsCAM je CAM software pro přípravu NC programů pro CNC obráběcí stroje, snadno použitelný pomocník, který umožňuje plynulou integraci s jakýmkoliv CAD systémem. Rozhraní, které je zaměřené na obráběče, v kterém se lze snadno orientovat, znamená maximální produktivitu při přípravě NC programů. NC programátor, obráběč nebo výrobní technik - všichni uživatelé naleznou známou terminologii, ikony dávají smysl a procesy jsou logické. S GibbsCAM je příprava NC programů flexibilní, rychlá a spolehlivá. 

 
Je všude tam. kde CNC obrábění dává smysl
GibbsCAM je především řešení pro přípravu NC programů pro CNC obráběcí stroje, tedy frézovací a soustružnické stroje, pro soustružnicko-frézovací stroje s osou C i Y s jedním vřetenem, podporou koníka, podavače tyčí, ale i dvou i vícekanálové obráběcí stroje, se dvěma vřeteny, stroje s osou B i pro dlouhotočné CNC automaty.
Lze s ním připravovat NC programy pro frézování na polohovacích otočných stolech s podporou více nulových bodů, čtyř- až 5osé indexované obrábění, 5osé plynulé obrábění i NC programy pro Wire EDM drátové řezačky.
GibbsCAM je technologický CAD pro bezproblémovou práci přímo z papírových výkresů. Samozřejmostí je načítání elektonických DXF a DWG výkresů, ale i import CAD modelů, jejich potřebná úprava (zalepení otvorů, definice polotovaru a upínek atd.) a následné obrábění soustružnickými a frézovacími (2,5D; 3D; Volumill; 5os plynule) strategiemi.

Nikdy nebudete sami
Po dvoudenním zaškolení dokáže NC programátor generovat a seřizovat první NC programy na míru upraveným postprocesorem. K dispozici je knihovna technologických procesů, podpora tvarových nástrojů, podpora soustružnických cyklů, editor NC programů, seřizovací listy a vždy přítel na telefonu.

Od výkresu k faktuře
Protože je každá zakázka odlišná, GibbsCAM dovoluje uživateli mnoho různých způsobů práce. Vždy se začíná importem geometrií, a to buď 2D výkresů v nejrůznějších formátech, anebo vlastní tvorby podle tradičních způsobů počítačového konstruování. Importovat do programu však je možné i tělesa ve 3D datech z různých CAD aplikací. Druhým krokem je tvorba drah jednotlivých nástrojů. Jde o výběr konkrétního obráběcího nástroje a volbu požadovaného procesu. Po výpočtu drah nástrojů umožňuje GibbsCAM optimalizovat výrobní procesy, a to i multifunkční obráběcí technologie s jejich více vřeteny a více nástrojovými hlavami i s pomocnými funkcemi, jako jsou podavače tyčí, lopatky a popotahováky. Následně probíhá virtuální kontrola a úprava projektu a jeho celkové prověření. Proces virtuální kontroly umí podrobně zkontrolovat proces výroby ve kterékoli její fázi „nanečisto“ a předchází tak zbytečným výdajům či ztrátám času. V této fázi je možné upravit NC program přesně podle výrobních požadavků. Posledním krokem od stolu je vygenerování NC programu pro konkrétní CNC obráběcí stroj a příprava výrobní dokumentace. Následuje práce na dílně, a to seřízení CNC obráběcího stroje dle dodané dokumentace, vlastní obrábění, průběžné měření a dílčí korekce opotřebovaných nástrojů. Je-li zakázka dobře a včas vyrobena, je možné vznést požadavek na ekonomické oddělení, aby zákazníkovi vystavilo fakturu.

Něco o našich zákaznících
GibbsCAM v ČR našel uplatnění u CNC obráběčů, kteří mají pozitivní přístup k řemeslu, tedy vědí, co to je obrábění a především vědí, že není možné se spoléhat na automatické programování na jedno kliknutí. GibbsCAM je využíván v malých, středních i velkých firmách, od Aše po Ostravu. Nachází uplatnění ve firmách, kde nehledají úžasné barevné software, světové značky, nebo řešení "CAMe, dělej za mě!", ale u CNC obráběčů, kteří hledají řešení, tedy intuitivní výkonný CAM, nezávislý na CADu. CAM s možnostmi, kdy si NC programátor může zvolit a ovlivnit dráhy nástrojů tak, jak si myslí, že je to správně, ve firmách využívajících standardní HW, ale především ve firmách vyžadujících dobrou podporu na telefonu a personifikované postprocesory vycházející z představ NC programátora.

To co umíme my, naučíme i vás! řešení stále ještě s lidskou tváří
Pakliže hledáte CAM software pro vaše CNC obrábění, nehledejte software, ale hledejte partnera, který vám nejen prodá krabici s DVD, ale bude vás provádět i při začátcích vaší výroby. Budeme-li to my, budeme se snažit!
 
 
 
Publikováno: 29. 11. 2016 | Počet zobrazení: 1184 článek mě zaujal 233
Zaujal Vás tento článek?
Ano