murr Schunk

Zaměstnání v technických oborech: České Budějovice

V mapování situace na trhu práce v technických oborech jsme se zaměřili na Jihočeský kraj. Tady mezi nejvíce poptávané technické pozice v současnosti patří inženýr kvality, konstruktér, technolog, seřizovač, elektromechanik a nástrojář, jak nám sdělila Zuzana Masopustová z personální agentury Grafton Recruitment, která má na starosti českobudějovicko.

 
O aktuální nedostatku lidí v technických oborech svědčí i fakt, že v nabídce Grafton Recruitment nyní nejsou pozice, na kterých by evidovali nadbytek uchazečů. To znamená, že pokud někdo není právě spokojený se svojí současnou prací či jejím finančním ohodnocením, je ideální doba pro změnu.
Technickými obory, které nejvíce poptávají zaměstnance v Českých Budějovicích a okolí, jsou automobilový a elektrotechnický průmysl. Mezi stěžejní požadavky přitom patří znalost cizích jazyků, především angličtiny, němčiny a francouzštiny. Pro zaměstnavatele je důležitější praxe před vzděláním. Přednost tedy budou mít lidé se zkušenostmi z praxe, byť třeba nedostatečnou výší vzdělání, před absolventy bez zkušeností z praxe.
Při náboru pracovníků do technických oborů je pro firmy, podle Zuzany Masopustové, důležitý rychlý náborový proces a přesná definice požadavků. Také je potřeba zvážit, zda-li je možné požadavky snížit. Je dobré mít propracovaný benefitní systém, konkurenceschopné mzdové ohodnocení, ideálně nad konkurencí. Také je důležité neopomíjet HR marketing.
Uchazeči, kteří chtějí najít uplatnění v technické oblasti, musejí mít kvalitně zpracované CV, být aktivní na trhu práce a spolupracovat s personálními agenturami, které jsou ideálním zdrojem jak pracovních příležitostí, tak informací důležitých pro získání místa. Pro studenty, kteří se chtějí „uchytit“ v technických oborech, je vhodné se zaměřit na studium strojírenství a elektrotechnických oborů.

 
Publikováno: 28. 11. 2016 | Počet zobrazení: 942 článek mě zaujal 185
Zaujal Vás tento článek?
Ano