rosler murr Schunk

Mobilní značkovací laserovací systém

Velké náviny plechů je potřeba permanentně označit laserem, ale jak na to? Když nejde hora plechu k laseru, musí laser k hoře plechu. Tak vzniknul mobilní laserovací systém pro bezpečné značení a to kdekoliv.

 
Vláknový laser je velmi mocný nástroj na značení a identifikaci převážně kovových povrchů, a proto je jeho nebezpečné záření nutné směřovat do malé ochranné kabinky. Díky malé konstrukci vláknového laseru s velmi nízkou spotřebou elektrické energie a vysokou životností laserového zdroje je laser vhodný pro mobilní aplikace. 
Značící hlavu laseru jednoduše umístíme nad produkt a aktivujeme značení. Abychom zabezpečili pevné a nepohyblivé umístění laserové hlavy, je ve spodní části kabinky uchycen vzduchový přísavkový systém, který podtlakem drží polohu laseru. Vzduchový přísavkový systém je možné změnit na elektromagnetický, ale pouze tam, kde to vlastnosti produktu umožňují.
Bezpečnost je zvýšena čidlem přítomnosti materiálu pod laserem. V případě, že dojde k jeho oddálení od produktu (např. strhnutí značící hlavy z produktu), zajistí čidlo vypnutí laseru. Kontrolu polohy značení provádíme aktivací červeného naváděcího laserového paprsku – pointer, neboli ukazovátko, to zobrazuje skutečnou polohu nápisu a tím se eliminují chyby při nesprávné poloze laseru. Nyní je značící hlava přitisknutá k produktu a čeká na zmáčknutí tlačítka Start, které aktivuje značení.
Mobilní kabinka může být vybavena odsávací jednotkou pro odsávání zplodin a na vyžádání také elektrickou zálohovací jednotkou, což umožní krátkodobé značení i bez přívodu elektrického proudu. Tento laserový systém Solaris je výborným pomocníkem ve velkých halách nebo pro velké produkty, které nelze přemístit k laseru.
 
Benefity mobilního laseru:
Jednoduchá obsluha s plně automatickým chodem,
Standardně použitelný pro statický režim značení s veškerou bezpečností,
Značení plně ve vektorové grafice,
Nejrychlejší způsob značení produktů,
Velká plocha tisku, standardně od 50 x 50 mm, max. až do 300 x 300 mm,
Tisk bez omezení řádků textu (jen značenou plochou) s kombinací grafiky, loga, čárového kódu, 2D kódu, QR kódů, data spotřeby, času, šarži, počítadla, interní kódy,
Odolná konstrukce do průmyslu,
Čistota bezkontaktního značení na velké metrové, ale i malé milimetrové povrchy,
Neodstranitelný nápis, odolný chemikáliím, povětrnostním vlivům, UV záření apod.,
Dlouhodobý provozní chod dosahující životnosti 150 000 h kontinuálního výkonu,
Nemá žádné provozní náklady.
 
Kontaktujte nás, vytvoříme Vám řešení na míru.
 
Leonardo technology s. r. o.
Ulička 37, 691 43 Hlohovec
e-mail: bubenicek@LT.cz, www.LT.cz

 
Publikováno: 27. 7. 2016 | Počet zobrazení: 2201 článek mě zaujal 401
Zaujal Vás tento článek?
Ano