murr Schunk

Unikátní brusné zrno 3M se samoostřícím efektem

Brusivo, které se při užívání samo ostří, je splněným snem všech brusičů. To se díky vývojovému oddělení technologické společnosti 3M stalo realitou. Toto revoluční brusivo s technologií 3M Cubitron II pomůže zkrátit brusné cykly až o polovinu a zvýší rychlost úběru materiálu.

 

Společnost 3M v mnoha odvětvích vyvíjí nové a zlepšuje své stávající výrobky tak, aby lidem co možná nejvíce ulehčily práci a zároveň chránily jejich zdraví a životní prostředí. Přesně taková jsou i revoluční brusiva Cubitron II. Mohou za to přesně tvarované, stejně velké a svisle orientované jehlany z keramického zrna umožňující rychlé a přesné broušení kovů.
Vedle rychlejšího úběru materiálu a tím pádem vyšší produktivity práce se nové brusivo také vyznačuje stejnou ostrostí po celou dobu životnosti brusného materiálu. Keramická zrna trojúhelníkového tvaru se totiž během opotřebovávání neustále odlamují, čímž vznikají nové ostré body a hrany. Výsledkem je rychlejší a chladnější úběr, díky němuž se brusiva do kovu zabořují jako nůž.
„Hlavními výhodami pro uživatele jsou především úspora času potřebného pro úběr materiálu, a to až o polovinu, a tím pádem vyšší efektivita práce, delší životnost brusného materiálu a v neposlední řadě citelně nižší únava operátora, jelikož Cubitron II vyžaduje mnohem menší přítlak na broušený materiál,“ říká Petr Raboch ze společnosti 3M Česko.
Brusiči nová brusiva oceňují, a to i ti, kteří pracují s drahými materiály. Jejich výkon je totiž vysoce precizní a stejně tak roste produktivita. Při broušení už nemusejí vyvíjet takový tlak jako s běžným brusivem, díky čemuž se snižuje jejich únava. Ta není jediným faktorem, který se díky Cubitronu II snižuje – klesá i opotřebovanost brusného materiálu a tím pádem i finanční náklady. Třetím snižujícím se faktorem je zahřívání opracovávaného materiálu, které může vést k zabarvení kovu. Nové brusivo je konstruováno pro převedení tepla z obrobku do pilin, což eliminuje změnu barvy (oxidaci) kovu a zamezuje vzniku napěťových trhlin způsobených vlivem tepla.
Vysoce kvalitní brusiva jsou vyráběna v několika variantách. Pro srážení hran, obvodové broušení i broušení ploch či odstraňování svárů jsou vhodné fíbrové disky, brusné a řezné kotouče, lamelové kotouče nebo brusné pásy. Společnost 3M se tak snaží prostřednictvím těchto výrobků usnadnit už tak tvrdou práci, jakou broušení a obrábění kovů bezpochyby je.

O 3M
Globální technologická společnost 3M, jejíž sídlo je v St. Paul v USA, vyvíjí už déle na 100 let inovativní výrobky a řešení pro průmysl, energetiku, telekomunikace, bezpečnost, zdravotnictví i domácnost. Diversifikované portfolio zahrnuje přes 50 000 výrobků.
Na českém trhu působí prostřednictvím společnosti 3M Česko. Navíc v Praze již třetím rokem působí Inovační centrum 3M (Application Development Lab / ADL) pro vývoj a testování zákaznických aplikací. 3M Česko je také spoluiniciátorem a generálním partnerem projektu Česká inovace, zaměřeného na podporu inovací a rozvoj transparentního a etického podnikatelského prostředí v ČR.
Více na portálech: www.3M.cz a www.3Minovace.cz
 

 
Publikováno: 1. 7. 2016 | Počet zobrazení: 1182 článek mě zaujal 254
Zaujal Vás tento článek?
Ano