murr Schunk

Převodník času pro provoz v náročných podmínkách

V řadě robustních síťových komponent v portfoliu společnosti Siemens přibyl převodník Ruggedcom RMC8388 pro konverzi času, který je určen pro provoz v náročných podmínkách s velmi proměnlivými klimatickými podmínkami a prostředím. Zařízení je schopné odolat extrémním teplotám od −40 do +85 °C, vibracím i nárazům.

 

Kompaktní převodník času přináší vysokou spolehlivost pro aplikace v oblasti výroby a přenosu elektrické energie. Díky možnosti ekonomicky optimální synchronizace času snižuje investiční výdaje i náklady na údržbu.
Modul Ruggedcom RMC8388 je dostupný v několika variantách a umožňuje převod mezi moderním protokolem PTP (Precision Time Protocol) – protokolem přesného času podle normy IEEE 1588v2 a staršími časovými kódy IRIG-B (Inter-range instrumentation group) nebo PPS (Pulse per second). Umožňuje použití starších IED zařízení v moderních ethernetových sítích bez nutnosti spravovat samostatnou síť pro synchronizaci času. Kromě prodloužení životnosti starších zařízení IED umožňuje rovněž připojení starších zdrojů času k moderní ethernetové síti a dále postupnou modernizaci bez nutnosti modernizovat vše najednou.
Ruggedcom RMC8388 také snižuje vysoké náklady na údržbu u starších koaxiálních kabelů výměnou za standardní ethernetové kabely, které slouží jak pro komunikaci, tak pro účely správy času v celém rozsahu instalací až po venkovní rozvodny.
 

 
Publikováno: 3. 6. 2016 | Počet zobrazení: 1185 článek mě zaujal 258
Zaujal Vás tento článek?
Ano