SPS AMPER 2019 Schunk EuroBlech Murrelektronik

Na digitalizaci dokumentů se připravuje minimum firem

Jak vyplývá ze studie IDC, jen málo evropských firem, zhruba třetina, se připravuje na aktivnější využití digitálních technologií s chytrými multifunkčními tiskárnami prostřednictvím mobilních zařízení.  

 

Studie IDC vytvořená z iniciativy společnosti Oki už v roce 2013 zjistila, že třetina evropských společností umožňovala svým zaměstnancům používat soukromé chytré telefony, notebooky a tablety, tzv. koncept Boyd. V roce 2018 bude v Evropě podle analytiků IDC až 75 % pracovních sil využívat mobilní technologie, které budou vyžadovat možnost rychlého a bezpečného přístupu a zpracování informací. Firmy musí umožňovat zaměstnancům přístup, aby mohli zachovávat efektivní pracovní postupy prostřednictvím mobilních tiskových aplikací a bezpečného přístupu k datům, ale zároveň potřebuje mít kontrolu nad tím, jak lidé pracují ze svých vlastních i služebních mobilních zařízení a chránit duševní vlastnictví a citlivá data firmy tím, že umožní bezpečný tisk z mobilních zařízení.
Aby firmy mohly dále zvyšovat svou produktivitu, budou vyžadovat i digitalizaci dokumentů šetřící prostor a čas. Chytré multifunkční tiskárny, které poskytují nákladově a časově úsporná řešení pracovních postupů, umožňující zároveň mobilitu, se mění v nástroj digitální transformace. Tato zařízení kombinují sofistikovaný software s pokročilými technologiemi, které podnikům zajišťují volnost a flexibilitu při tisku přímo z mobilních zařízení. Vestavěné nástroje poskytují řadu funkcí, které zlepšují způsoby zpracování a hlavně správy firemních dokumentů.
V současnosti využívá většina firem ve své praxi kombinaci papírových a digitálních dokumentů. Třetina podniků se ale v budoucnosti chystá na aktivnější využití digitálních technologií - chtějí digitalizovat dokumenty a omezit jejich fyzické skladování v nákladných kancelářských prostorech. V tomto ohledu je jednou z klíčových výhod automatizace firemních procesů schopnost archivovat dokumenty na jednom místě. Pokud mají uživatelé přístup ke skenerům (které jsou dnes už běžnou součástí multifunkčních tiskáren), mohou digitalizovat informace tak, aby v nich bylo možno vyhledávat a skenovat přímo do určeného umístění. Právě schopnost skenovat přímo do e-mailu či do konkrétní složky, která se může nacházet na síti nebo v cloudu, a tam dokumenty dále využívat či archivovat, patří podle IDC mezi klíčové prvky, které chytré multifunkční tiskárny mohou poskytnout firmám s potřebou digitalizace dokumentů.
Nejrůznější formáty dokumentů lze také skenovat do výstupních souborů standardu PDF nebo PDF/A, přičemž standard PDF/A splňuje požadavky pro dlouhodobou digitální archivaci.
„Přístup BYOD se změnil z trendu na podnikovou realitu. Chytré multifunkční tiskárny, které vznikly jako přímá reakce na tržní poptávku po digitalizaci a plynulém zpracování dokumentů, přispívají k racionalizaci a zjednodušení distribuce a správy dokumentů i k podpoře mobility pracovní síly. Ukazují budoucnost kanceláří s menším množstvím archivů a s rozsáhlejší digitalizací dokumentů,“ říká Terry Kawashima, ředitel Oki Europe.
 

 
Publikováno: 13. 5. 2016 | Počet zobrazení: 720 článek mě zaujal 88
Zaujal Vás tento článek?
Ano