murr Schunk

Phonebox zajistí bezdrátové dobíjení telefonů

Mladoboleslavká Škoda si připravila na blížící se autosalon v Ženevě kromě jiného rozšíření nabídky prvků infotainmentu. V modelech Octavia a Superb si budou moci zájemci od dubna objednat nově tzv. Phonebox s bezdrátovým indukčním nabíjením dle standardu Qi.

 

S pojmem Phonebox se už majitelé modelů Octavia a Superb mohli seznámit v nabídce příplatkové výbavy. Doposud šlo ale pouze o bezdrátovou spolupráci chytrého telefonu s anténou automobilu, pomocí které byl přiváděn signál do telefonu. V případě nového Phoneboxu je srdcem planární anténa, která prostřednictvím indukce komunikuje s chytrým telefonem a převádí signál do antény automobilu. Phonebox s bezdrátovým nabíjením je schopen indukčně, dle takzvaného Qi-Standardu, nabíjet baterii chytrých telefonů, které jsou touto funkcí vybaveny. Proud prochází cívkou v přihrádce Phoneboxu k přijímací cívce v telefonu, kdy si vysílač a přijímač vyměňují data.
Technologií Qi je vybavena celá řada chytrých telefonů značek Google, Blackberry, LG, Nokia, Microsoft, Samsung či Sony. Ale např. iPhone mezi ně nepatří, pouze v případě, že si majitel takového telefonu dokoupí speciální kryt pro dobíjení prostřednictvím technologie Qi.
 

 
Publikováno: 13. 5. 2016 | Počet zobrazení: 1979 článek mě zaujal 354
Zaujal Vás tento článek?
Ano