rosler murr Schunk

Zpřístupněná simulace na mobilním zařízení iPad

Nová mobilní simulační aplikace ForceEffect pro iPad od společnosti Autodesk umožňuje konstruktérům rychle a snadno simulovat varianty návrhů ve fázi tvorby konceptu.  

 

Aplikace, vytvořená v českém vývojovém centru v Děčíně, která je zdarma k dispozici prostřednictvím App Store, zaznamenala enormní úspěch. Hned během prvních dní po globálním ohlášení si ji stáhly tisíce uživatelů z celého světa.
ForceEffect poskytuje intuitivní prostředí pro kreslení, definování vazeb a simulaci konceptů pomocí diagramů rovnováhy sil, kde pro výběr, přesunutí, otočení nebo změnu měřítka se stačí objektů jednoduše dotknout. Řešení změn v reálném čase poskytuje okamžitou odezvu o chování návrhu a umožňuje uživatelům přejít přímo k věci daného problému.
Aplikace řeší analýzu statických systémů pomocí diagramů rovnováhy sil. Uživatelé vytvoří diagramy jednoduše z existujících návrhů obrázků nebo mohou od základu vytvářet nové systémy. Pomocí statického obrázku znázorněného v měřítku mohou snadno vytvářet spoje, podpůrné struktury a zatížení a počítat reakční síly. Snadnou manipulací geometrie pak lze efektivně rozvíjet návrh a počítat nové reakční síly pro jeho optimalizaci. Na rozdíl od tradičního řešení rovnic pomocí papíru, tužky a kalkulačky provádí Autodesk ForceEffect všechny simulace a konstrukční výpočty v iPadu. Generuje detailní výstupy, které lze tisknout, poslat e-mailem nebo zobrazit v jakémkoli webovém prohlížeči. Po exportu lze navíc snadno pokračovat v práci v jakékoli CAD aplikaci.
Uživatelsky přívětivá aplikace představuje mobilní řešení pro simulaci konceptu, která konstruktérům pomáhá řešit jádro daného problému. 
 

 

 
Publikováno: 13. 2. 2012 | Počet zobrazení: 2207 článek mě zaujal 502
Zaujal Vás tento článek?
Ano