rosler murr Schunk

Víceosé robotické aplikace Nastavitelný napínací retraction systém pro vedení kabelů

Od malých svařovacích strojů až po velké paletizační roboty - na všech těchto aplikacích mohou být použity nově vyvinuté energetické řetězy, jejichž dodavatelem je divize Lin-tech společnosti Hennlich Industrietechnik. Zcela nový "RSP" nastavitelný napínací systém pro bezpečné vedení kabelů, který lze použít pro velké velikosti ramenou i velmi složité pohyby, pochází z výrobních hal německé firmy igus. Tu v České republice výhradně zastupuje právě divize Lin-tech.  

 

Stálá síla pohybu
Intenzita napínání a stahování systému RSP (pneumatický napínací retraction systém) je nastavitelná změnou tlaku ve válci. Rozložení síly je konstantní, což umožňuje bezpečné napínaní a zatažení energetického řetězu i s těmi nejsložitějšími výplněmi, s kabely a hadicemi v různých polohách. RSP lze rychle a snadno připojit k různým typům robotů pomocí kompkatních příchytek. Systém se dodává v délce od 500 do 1000 mm, je prostorově úsporný a lehký.

Nastavitelné monitorování
Nastavitelný systém monitorování je určen pro roboty, jejichž programové sekvence se často mění, střídají nebo nejsou 100 % předvídatelné. „Tento systém je užitečný například pro roboty, které jsou řízené pomocí kamer nebo systémů snímání obrazu. Monitorování se provádí připojením k ovládání robota nebo PLC,“ uvedl Jan Švarc, product manager pro energetické řetězy z divize Lin-tech. Jestliže je předem určená velikost tolerance překročena, ozve se varovný signál. Díky tomu mohou získat jistotu systémy, které se musí často programovat.

3D energetické řetězy pro ochranu kabelů
Triflex R multi-dimenzionální pohybující se energetický řetěz se používá pro přenos energií, dat a médií. Tento energetický řetěz, určený speciálně pro uživatele robotů, obsahuje přibližně 250 komponentů pro bezpečné vedení kabelů a hadic kolem složitých geometrických útvarů. Řetězy pro roboty jsou v současné době vyráběny ve třech provedeních. První, uzavřená varianta slouží k ochraně kabelů v drsném průmyslovém prostředí, např. proti okujím, třískám a dalším nečistotám. Do druhé, „Easy“ verze energetického řetězu je možné velmi snadno vložit kabely shora nebo zespodu přes pružné konstrukční části řetězu. Třetí, odlehčená „Light” konstrukce nabízí snadnou a rychlou montáž. „Triflex R, tříosý energetický řetěz je využíván po celém světě mnoho let, malý poloměr ohybu a krátká rozteč zajišťuje bezpečné vedení kabelů a úsporu prostoru,“ uvedl Švarc. Skluz přes vyčnívající hrany díky hladkým a zaobleným vnitřním a vnějším obrysům chrání kabely a prodlužuje jejich životnost a tím zamezuje prostojům ve výrobě.
Divize Lin-tech poskytuje prostřednictvím svých technicko-obchodních odborníků technickou podporu přímo v provozu u zákazníků. Na požádání jsou schopni přijet do firemních provozů a aplikovat výše popsaný systém přímo na konkrétní aplikaci.

www.hennlich.cz/retezy


 

 

 
Publikováno: 13. 2. 2012 | Počet zobrazení: 3204 článek mě zaujal 563
Zaujal Vás tento článek?
Ano