rosler murr Schunk

Správná volba pro pneumatické obvody - nové typy válců

Společnost STRÁNSKÝ a PETRŽÍK, pneumatické válce s.r.o. se stala během své dlouholeté činnosti v oblasti výroby pneumatických válců a dodávek široké škály pneumatických prvků jednou z významných českých firem na poli průmyslové automatizace.   

 

Silnou zbraní je konstrukční oddělení schopné poskytovat nová řešení i uskutečňovat vývoj unikátních jednoúčelových aplikací. Příkladem jsou svařovací linky na výrobu autobusů v IVECO Vysoké Mýto, ovládací mechanismy klapek v elektrárnách v Číně, Pákistánu, přípravky na lisování a úpravu plastových dílů pro automobilový průmysl a řada dalších.
Jedním z hlavních úkolů naší firmy je neustálý vývoj a modernizace sortimentu, který směřuje k vylepšení vlastností ve všech oblastech a k poskytování výhod při plnění specifických požadavků našich zákazníků.
Osvědčené pneumatické válce VDMA, které plně vyhovovaly a osvědčily se po dobu více než 10let, jsme doplnili o novou konstrukční řadu DNC. Rozměry těchto válců odpovídají mezinárodním normám ISO 15552, VDMA 24562 a NF E 49003.1 a proto lze těmito válci nahradit pneumatický válec stejného průměru, vyrobený dle těchto norem, od jakéhokoli výrobce. Válce jsou standardně vybaveny nastavitelným tlumením koncových poloh a magnetem pro bezkontaktní snímání poloh. Drážky umístěné v profilu válce na třech stranách umožňují vkládat snímače bez nutnosti použití držáků snímačů. Válce DNC je možno obdržet s průměry 32 až 125 mm, se zdvihy až do 1900 mm. Životnost těchto válců při standardních podmínkách je více než 4000 km.
Sortiment pneumatických pohonů včetně všech upevňovacích dílů, vidlic, čepů, přírub apod. je dnes dodáván v termínech jeden až tři dny a stává se tak dostupným pro mnohem více aplikací než kdykoli dříve.
Další novinkou je vytvoření celých typových řad nerezových válců o průměru 32 až 100 mm včetně nerezového příslušenství pro použití v potravinářském a chemickém průmyslu.    
Nová řada pneumatických válců byla připravena i pro použití v hlubinných dolech, která odpovídá certifikátu pro zařízení určené do prostředí s nebezpečím výbuchu. Tyto válce vyrábíme až do průměru 400 mm a zdvihů do 3000 mm.
Válce velkých průměrů, dosud vyráběné z ocelových trubek málo odolných proti rezivění, jsme schopni vyrobit s vysoce odolnou kompozitní trubkou, vhodnou do agresivních prostředí včetně slané a chlorované vody. Tento kompozitní materiál se vyznačuje velice malým koeficientem tření s vysokou životností, a v některých případech ho lze použít jako náhradu nerezového provedení. /pk/
 
 

 

 
Publikováno: 13. 2. 2012 | Počet zobrazení: 3031 článek mě zaujal 568
Zaujal Vás tento článek?
Ano