its murr Schunk

ODS - ORIGA DRIVE SYSTEMS

Nová generace silných elektrických lineárních pohonů s kuličkovým šroubem, řemenem nebo lineárním motorem.  

 

Pod obchodním názvem ODS (ORIGA DRIVE SYSTEM) se skrývá nová série elektrických lineárních pohonů Parker-ORIGA, která nabízí výraznou flexibilitu v podmínkách montáže a demontáže. Možnost výběru volitelných doplňků jako jsou koncové spínače, tlumiče, odměřování dráhy, centrální mazání a optimalizovaný energetický řetěz zajišťuje, že tato nová série dokáže splnit každou potřebu.
ODS série lineárních pohonů je k dostání s kuličkovým šroubem (nebo trapézovým závitem) a nyní nově s ozubeným řemenem. Následovat bude pohon lineárním motorem. Tyto volby jsou základem podpory aplikací, které vyžadují bezpečný pohyb s velkými silami a zatížením, a také rychlost a preciznost polohování.

 

Tato nová generace pohonů má ohromné výhody pro zákazníky. Jsou umístěny buď přímo na loži stroje nebo volně. Standardní dělení otvorů pro svrtání, které může být přizpůsobeno přání zákazníka a alternativní upevňovací systém používající T drážky v profilu tělesa, poskytují téměř nevyčerpatelnou řadu možností pro montáž.
Modulární konstrukce přímočarých pohonů znamená, že mohou být poháněny buď s krytem nebo bez něj. Tím jsou dány dvě třídy ochrany IP 20 nebo IP 54, v závislosti na provozním prostředí.

Další důkaz o modularitě designu podává neomezený výběr pro postavení koncových spínačů. Osazeny jsou buď uvnitř nebo vně krytů, které jsou snadno odstranitelné bez pomoci nářadí. Koncové spínače mohou být buď jazýčkový kontakt  nebo induktivní a slouží pro zajištění pohonu v obou koncových polohách a jako referenční bod pro bezpečný start. Kde jsou operační rychlosti obzvlášť vysoké, mohou být koncové spínače navíc v  kombinaci s tlumiči rázu pro maximální bezpečnost a komfort.
ORIGA ODS dovoluje také jednoduché a rychlé mazání pomocí centrální jednotky bez potřeby odstraňovat kryt, což šetří čas, redukuje prostoje a ve finále snižuje náklady.
V případech, kdy je nezbytné zastavit a držet pohyblivý unašeč s nákladem, přichází na řadu další významný rys ORIGA ODS. Pneumatické nebo elektrické zastavovací brzdy obvykle zajistí nezbytné bezpečí a drží pohyblivý unašeč i se zátěží přesně v dosažené poloze, dokonce i během svislého pohybu.
Za účelem dosažení precizní polohy a pohybu do mezipoloh, nabízí ORIGA buď jednoduché optické nebo přesné elektromagnetické odměřovací systémy s nejvyšším rozlišením. 
Všechny prvky dodatečné výstroje mohou být umístěny pod krytem lineárního pohonu tak, aby byly chráněny od znečištění nebo poškození, které by mohlo nastat při jejich instalaci zevně. Lineární pohony ORIGA DRIVE SYSTÉM se proto mohou použít i v drsných a vlhkých podmínkách jako např. v obráběcích strojích nebo dokonce pro plnění a balení potravin a nápojů.

Pneumatické a elektromechanické systémy dodává firma FLUIDTECHNIK BOHEMIA, držitel certifikátu ČSN EN ISO 9001. V oboru automatizace má již dlouholetou zkušenost. Hned na počátku devadesátých let Ing. Radoslav Hořák, jako reprezentant tehdejšího výrobce pneumatických prvků Hoerbiger Fluidtechnik KG, položil základy pro pozdější vznik společnosti, která je nyní certifikovaný Parker Premier Distributor. Kromě prodeje prvků průmyslové automatizace provádí také montáž pneumatických válců s dodáním do 24 hodin a poskytuje svým zákazníkům plný technický, záruční i pozáruční servis.   

www.fluidtechnik.eu
 

 

 
Publikováno: 9. 1. 2012 | Počet zobrazení: 3482 článek mě zaujal 614
Zaujal Vás tento článek?
Ano