murr Schunk

Evropské unikáty z Aqua-thermu

Na letošním Mezinárodním veletrhu vytápění, ventilace, klimatizační, měřicí, regulační, sanitární a ekologické techniky Aqua-therm, který proběhl ve dnech 22.-26. listopadu v pražských Letňanech, nechyběly ani výrobky, které drží bezkonkurenční pozici nejen na českém trhu, ale lze je nazvat i evropskými unikáty. Díky své vysoké kvalitě se staly středem pozornosti i odborné hodnotitelské poroty a byly oceněny čestným uznáním.  

 

Automatický kotel na spalování biomasy Petrojet Biorobot 15, 30. Zařízení se spouští běžným termostatem. Musí se doplňovat palivo a přibližně jednou za týden vysypat popel. Hořáky pracují s plnou účinností od 6 do 70 kW. Mohou vytápět jak menší rodinný dům, tak třeba firmu nebo školu. Kotel pracuje v nejvyšší ekologické třídě s téměř nulovými emisemi CO2. Dokáže spalovat i ty nejlevnější pelety a nahradí starší kotle na uhlí.
„Jde o novinku, která zatím na českém i evropském trhu nemá konkurenci. I když není jednoduché se prosadit, tak kolem stovky kotlů jsme do zahraniční už prodali,“ říká Jan Petro z firmy Systémy.
Tepelné čerpadlo vzduch-voda HomeAir je optimální do technických místností. Vnitřní instalace nenarušuje vzhled a prostor v okolí vytápěného domu a zcela eliminuje venkovní hluk. Kompaktní rozměry a nízká hmotnost jednotky zaručují pohodlnou manipulaci a rychlou nenáročnou montáž. Mimořádně vyspělý systém řízení plynule reguluje výkon rotačního kompresoru, řídí otáčky ventilátoru a mění výkon vestavěného oběhového čerpadla topné vody. Je tak zajištěna vysoká hodnota a stabilita topného faktoru ve všech provozních podmínkách.
„HomeAir představuje novinku, která kraluje i v nemalé zahraniční konkurenci. Na český trh bude uvedena v příštím roce. Předností tohoto čerpadla jsou spolehlivost, vysoká účinnost, nejmodernější technologie a účelná konstrukce. Je ideální pro vytápění a chlazení objektů o tepelné ztrátě až 8 kW. Máme už první kontakty i objednávky, které napovídají, že 80 % čerpadel zůstane v ČR a zbytek zamíří do zahraničí, především do Švýcarska, Anglie a Německa. Během dvou let chceme tento poměr otočit, protože export je pro nás velice důležitý,“ neskrývá Martin Samek, obchodní ředitel z Master Thermu, své představy.
Plastový radiální ventilátor FORT NVN. Skříně a oběžná kola se vyrábějí kompletně z materiálu PVC. Tyto ventilátory jsou určeny k odsávání výparů agresivních kapalin, jako jsou kyseliny a louhy při teplotě od 0 do 40 °C z prostředí bez nebezpečí výbuchu. Jsou vybaveny jednootáčkovými třífázovými asynchronními elektromotory. Skládají se ze skříně, oběžného kola, stoličky a izolátorů chvění.
„Po této i cenově zajímavé novince, která má o 20 % vyšší účinnost, než špičkové zahraniční výrobky, je velká poptávka. Vývoz míří hlavně na Slovensko, ale i do Německa, Běloruska a rádi bychom ho rozšířili do dalších zemí,“ uvažuje Miroslav Silný, ředitel kroměřížské firmy Fort-plasty.
Multiplex Trio E je armatura, která automaticky naplní koupelnovou vanu. Elektronicky řízený směšovací ventil měří a reguluje teplotu. Průtok a přítok vypne, jakmile se dosáhne předem zvolené výšky hladiny. Celá směšovací technika se může umístit libovolně a neviditelně.
„V Evropě toto zařízení nemá konkurenci, ale pro svoji cenu kolem 50 000 korun je pro běžného zákazníka těžko dostupné. Přesto i v České republice nás těší zájem o tuto armaturu a mělo by nám pomoci i čestné uznání z Aqua-thermu,“ domnívá se Roman Bartl, technický poradce českého zastoupení německého výrobce, firmy Viega.
Jaroslav Pešta
 

 

 
Publikováno: 5. 1. 2012 | Počet zobrazení: 3379 článek mě zaujal 670
Zaujal Vás tento článek?
Ano